دختران مبارز پیشمرگه در کوبانی +عکس

دختران مبارز پیشمرگه در کوبانی +عکس

به گزارش سراج24،وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان اعلام کرد که هنوز مشخص نشده است که آیا نیروهای این وزارتخانه به کوبانی اعزام می‌شوند و یا نیروهای وابسته به احزاب کُرد سوری که در خاک اقلیم آموزش دیده‌اند.

براساس این گزارش، پس از آنکه «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه از موافقت آنکارا با اعزام نیروی پیشمرگه از اقلیم کردستان به کوبانی از خاک این کشور خبر داد، اکنون مشخص نیست کدام نیروی پیشمرگه به این شهر کُردنشین شمال سوریه اعزام می‌شوند که مورد حملات گسترده داعش قرار گرفته است.

«هلگورد حکمت» مسئول اطلاع رسانی وزارت نیروهای پیشمرگه اقلیم گفت: هنوز نمی‌دانیم که آیا قرار است نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان به کوبانی اعزام شوند یا نیروی پیشمرگه وابسته به احزاب کُرد سوری که در خاک اقلیم کردستان آموزش دیده‌اند.

وی موافقت ترکیه با اعزام نیروی پیشمرگه به کوبانی از طریق خاک این کشور را مهم و سرنوشت ساز توصیف کرد.

این مقام پیشمرگه درباره جزئیات همکاری‌ها با مدافعین کُرد سوری گفت: ادامه همکاری و ارسال کمک به کوبانی بر اساس توافق سیاسی که میان رهبری سیاسی کُرد سوری با اقلیم کردستان حاصل شده است، انجام می‌شود. هنوز هیچ اطلاعاتی درباره این توافق رسانه‌ای نشده است اما مهم‌تر از هر چیزی حصول این توافق است.

در همین‌حال روز سه‌شنبه تصاویری از زنان و دختران کرد که برای مقابله با تروریست‌های داعش دوران آموزش نظامی را طی کرد‌ه‌اند منتشر شد.

«شیر.. وقتی از بیشه خود خارج می‌شود چه نر باشد چه ماده، شیر است» یک ضرب المثل کردی است که شجاعت و مقاومت‌ زنان و مردان کرد را نشان می‌دهد.
 

منبع: ابنا

اخبار مرتبط

فرمانده پیشمرگه: عقب‌نشینی ما از کرکوک تصمیم درستی بود

مناطق آزاد شده توسط پیشمرگه‌ها را به عراق نمی‌دهیم/ به گروه‌های کُرد نسبت به عملیات تروریستی علیه ایران هشدار دادیم

آیا قدرت به «دختران جنجالی» می‌رسد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha