کنعانی مقدم در گفتگو با «سراج 24»:

حکم اعدام شیخ نمر در راستای پروژه شیعه هراسی آل سعود است/ استقبال سرویسهای جاسوسی غرب از پروژه شیعه هراسی عربستان

حکم اعدام شیخ نمر در راستای پروژه شیعه هراسی آل سعود است/ استقبال سرویسهای جاسوسی غرب از پروژه شیعه هراسی عربستان

حسین کنعانی مقدم، دبیرکل حزب سبز در گفت و گو با سراج24  با اشاره به حکم اعدام شیخ نمر گفت: حکم اعدام شیخ نمر را باید در برخی مسائل جست وجو کرد؛ اسلام هراسی و شیعه هراسی دو پروژه ای است که از سالها پیش شروع شده و منشاء آنها نیز رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: اسلام هراسی از سوی رژیم صهیونیستی با جدیت دنبال می شود و یکی از مصادیق آن تکفیریها هستند که منطقه را به آشوب کشانده اند.

 این فعال سیاسی اصولگرا با بیان این مسئله که دولت آل سعود پروژه شیعه هراسی را تقویت می کند، گفت: برخورد با شیخ نمر در همین راستا است، امروز دولت عربستان در مورد مسائلی چون حقوق بشر، آزادی بیان و حقوق شیعیان و حتی حقوق اهل سنت کارنامه سیاهی دارد، البته ذکر این نکته ضروری است که مخاطب شیخ نمر تنها شیعیان نیست بلکه همه ملت عربستان که تحت حاکمیت آل سعود قرار دارند، مخاطب شیخ نمر هستند.

کنعانی مقدم عنوان کرد: مقابله و انتقاد از آل سعود منحصر به شیعیان این کشور نمی باشد و در مناطق اهل سنت نیز مردم از حکومت این کشور دل خوشی ندارند.

دبیرکل حزب سبز با بیان اینکه تفکر وهابیت از اسلام ناب محمدی(ص) و اسلام انقلابی می ترسد، افزود: مردم عربستان بعد از وقوع بیداری اسلامی بیشتر از قبل به اسلام انقلابی توجه می کنند و انقلاب اسلامی را به عنوان الگوی اسلام انقلابی می شناسند، لذا آل سعود به دنبال ریشه کن کردن تفکر اسلام ناب است.

وی اظهار کرد: آل سعود مسئله شیخ نمر و هواداران ایشان را تبدیل به مسئله و تقابل شیعه و سنی کرده است و سرویس های جاسوسی آمریکا و انگلیس و نیز موساد که از گذشته به دنبال ایجا تفرقه میان امت اسلامی بوده اند از این پروژه سعودی استقبال کرده اند.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به عواقب حکم اعدام شیخ نمر برای دولت سعودی گفت: مسلمانان در سراسر دنیا و نیز علمای اسلامی در برابر این حکم سکوت نکرده و موضعگیری قاطع داشته اند و این امر خطر بزرگی برای حاکمیت سعودی است.

دبیرکل حزب سبز اظهار کرد: حج تجمع امت اسلامی است و اگر قرار باشد شیعه هراسی از سوی دولت سعودی تقویت شود، بهتر است که شیعیان حج را تحریم کنند و یا اگر به مراسم حج می روند برائت از مشرکین و برائت از آل سعود را با جدیت در مراسم حج دنبال کنند.

اخبار مرتبط

جزئیات جدید از اعدام «شیخ النمر»

عربستان هنوز از «شیخ نمر» و نام او هراس دارد

شیخ شهید؛ مردی که مرگ را بر بیعت با آل سعود ترجیح داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha