پیروانی: دوستی را له نکنید

پیروانی: دوستی را له نکنید

به گزارش سراج24، غلام پیروانی که از استودیوی شیراز مهمان برنامه ۹۰ بود ، درباره ناکامی تیم های پایه گفت آنچه اتفاق می افتد به دلیل بی توجهی باشگاه ها به فوتبال پایه است. برای اینکه به تیم های پایه ای در ساختار فوتبال مان اهمیتی داده نمی شود. او ابتدا از خاطرات تلخ خودش در حذف ۴ سال قبل تیم با عنوان چهارمی گفت. از اینکه او به دو تیم باخت و کره و ژاپن که سوم و چهارم المپیک لندن شدند و البته گلایه کرد از انتقادهای رسانه ها و کارشناسانی که از فوتبال ایران حذفش کردند؛« گیرم که خلق را به فریبت فریفتی ... با دست انتقام طبیعت چه می کنی؟»شاغلام این شعر را خواند و در ادامه گفت:«تمام باشگاه ها تیم های پایه را رها کردند. من باشگاه ها را مقصر اصلی ناکامی های فوتبال می دانم. بازی های جوانان و امیدهای کشور ساعت یک ظهر در گرمای تابستان برگزار می شود. با این کار ما استعدادهای مان را می کشیم .در زمان صفایی فراهانی یک قانون آوردند ۲۰که هر تیم ۲۰ بازیکن می تواند داشته باشد که ۲ نفر از آنها باید از رده سنی جوانان باشند و تیم ها مکلف بودند که از این سهمیه در بازی ها استفاده کنند. این قانون خوبی بود اما با رفتن صفایی و آمدن آقایان دیگر به فراموشی سپرده شد. »

پیروانی با انتقاد از باشگاهداری پایه در کشور گفت:« غیر از دو یا سه تیم در کشور کار پایه ای نمی کنند. باقی تیم ها حتی تیم های پایه شان را اجاره می دهند که خودشان هزینه های شان را در بیاورند. در زمان ما آموزشگاه ها بودند ، باشگاه ها بودند اما الان این ها را نداریم.»

او در پایان از همه خواست به علی دوستی مهر احترام بگذارند و ترور شخصیتش نکنند:«همه حرف های مان شده شعار. دو هفته نقد می کنیم بعد می رود دو سال بعد و از حذف جوانان و بعدش المپیک . مدیرها باید جنبه شان را بالا ببرند. مربی ها را با دو باخت بر ندارند تا جوانگرایی اتفاق بیفتد.هرچه «علی دوستی مهر» کار کند وقتی در تیم باشگاهی اش بازی نمی کند چطور می تواند پیشرفت کند؟ این ظالمانه است اگر «دوستی مهر» را بکوبیم. او یک معلم ورزش عاشق است که پول زیادی هم نگرفته است.»

منبع:خبرآنلاین

اخبار مرتبط

جدیدترین اثر فردوسی پور رونمایی می شود

برنامه ۹۰ در آستانه تعطیل شدن!

دایی حتی نمی‌توانست یک نفر را دریبل بزند+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha