افتتاح آسمان نمای خاورمیانه با حضور شهردار

افتتاح آسمان نمای خاورمیانه با حضور شهردار

به گزارش سراج24،‌ اردشیر نوریان مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در ابتدای این مراسم با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص ترویج عمل و فناوری در کشور و استقلال هرچه بیشتر در این حوزه، گفت: پروژه گنبد مینا گامی تأثیرگذار در جهت آشنایی هر چه بیشتر هموطنان به خصوص نسل جوان با علم نجوم است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز شهرداری تهران و مجموعه مدیریت شهری وارد عرصه‌هایی شده‌اند که در آنها تاکنون اقدام موثر چندانی صورت نگرفته است، ادامه داد: پروژه گنبد مینا بستر بسیار مناسب و تأثیرگذاری برای ترویج علم نجوم در میان نخبگان کشور است.

نوریان با اشاره به ویژگی منحصر به فرد آسمان نمای خاورمیانه گفت: این مجموعه فضایی علمی، فرهنگی و تفریحی با تکنولوژی بسیار پیشرفته دارد که با بیش از ۱۸۰۰ متر مساحت ظرفیت ۱۵۰ نفر را دارد و همچنین امکان توسعه بیش از پیش این پروژه نیز در آینده موجود است. علاوه بر معرفی دستاوردهای علمی کشور در این گنبد، بزرگان عرصه نجوم نیز به هموطنان معرفی خواهند شد.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد تصریح کرد: گنبد مینا به لحاظ تکنولوژی بی نظیر و در ردیف نمونه‌های برتر جهان است.

ریاضی: علم نجوم نگرش شهروندان به زندگی را بهبود می‌بخشد

در ادامه این مراسم ریاضی پیشکسوت نجوم نیز ضمن تشکر از مسئولان شهرداری به خصوص شهردار تهران برای تدارک چنین پروژه بزرگی برای پایتخت ایران اسلامی اظهار کرد: اگر هموطنان ما و بخصوص جوانان ما با عظمت کیهان و فضای نجوم آشنا شوند، مطمئنا نگرش آنان به زندگی متفاوت‌تر خواهد شد.

وی با تأکید براینکه در قرآن کریم به کثرت از منظومه شمسی نام برده شده، گفت: بهره برداری از این مجموعه با ارزش فقط مختص بررسی مسائل نجومی نخواهد بود بلکه می‌تواند در بررسی مسائل شرعی همچون طلوع و غروب آفتاب نیز کمک باشد.

این پیشکسوت علم نجوم تصریح کرد: مجموعه گنبد مینا با مجموعه‌های مشابه خود در کشور قابل مقایسه نیست و مطمئنا می‌تواند در آینده سرویس‌های بسیار جدیدتری را به مردم ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه ما در کلاس دانشگاه برای دانشجویان درباره علم نجوم فقط صحبت می‌کنیم، گفت: وجود چنین فضاهایی و استفاده دانشجویان از آن می‌تواند تاثیرگذاری به مراتب بهتری در آموزش علم نجوم باشد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

پنج خوردنی مفید برای کنترل دیابت

وجود نیمی از کاربران اینترنت خاورمیانه در ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha