از سوی انتشارات سوره مهر صورت می‌گیرد

نهمین جلد «جاده جنگ» در آستانه چاپ

نهمین جلد «جاده جنگ» در آستانه چاپ
به گزارش «سراج24»، انتشارات سوره مهر در نظر دارد تا نهمین جلد از مجموعه «جاده جنگ» را در پاییز سال جاری منتشر کند. این اثر به کوشش منصور انوری نوشته شده و مفصل‌ترین رمان با موضوع انقلاب اسلامی است. نویسنده برای بیان چگونگی وقوع انقلاب به سراغ ریشه‌یابی این واقعه در تاریخ معاصر ایران پرداخته و روایت داستانی حوادث را از سال 1320 شروع کرده و تا سال 42 را نقل می‌کند. نویسنده در این اثر از زبان داستان و استفاده از شخصیت‌های داستانی به بیان غیر مستقیم از حوادثی می‌پردازد که زندگی و تاریخ ایرانیان را دستخوش تغییر کرده است؛ وقایعی مانند جنگ جهانی دوم، انقلاب سفید شاه، رحلت آیت‌الله العظمی بروجردی و ... .
«جاده جنگ» یکی از آثاری است که هر چند با محتوا و با تمرکز بر تاریخ انقلاب نوشته شده، اما داستان هیجان‌انگیز و پر از فراز و فرود دفاع مقدس را هم در دل خود نقل کرده‌ است. نویسنده به منظور نشان دادن شرایط دو جنگ بزرگ در کشور- جنگ جهانی دوم و جنگ تحمیلی- به بیان وقایع مختلف در برهه‌های یاد شده می‌پردازد که سرانجام خود مخاطب را به این وامی‌دارد که مقایسه‌ای بین این دو حادثه انجام دهد.
انوری چندی پیش، درباره دایره مطالعاتی خود برای نگارش این اثر گفته بود: برای نوشتن این دو اثر حدود 20 سال وقت گذاشته‌ام؛ که 10 سال اول برای پژوهش و دهه دوم برای نگارش بوده است. در این مدت به منابع متعددی رجوع کرده‌ام تا درستی تاریخ و روایت‌ها را بررسی کنم و از سوی دیگر به جزئیات بیشتری دست یابم. برخی از منابع استفاده شده برای این امر در جایی ذکر نشده بود و با مراجعه به افرادی که آن لحظات را تجربه کرده بودند، از سینه‌هایی آنها این اطلاعات را استخراج و سعی کردم برای تکمیل اطلاعات خودم از آنها استفاده کنم. یعنی در حقیقت به سراغ تاریخ شفاهی و خاطرات رفتم. در این مدت پای صحبت بسیاری از این افراد نشستم و سعی کردم تا از اطلاعاتی که حتی ممکن بود در هیچ کتاب و سندی ذکر نشده باشد، استفاده کنم. برخی از منابع نیز به صورت مستند و کتابخانه‌ای بودند که سعی کردم تا آنجایی که می‌توانم به همه آنها مراجعه و مطالعه کردم. پس از آن شروع به نگارش کتاب کردم.
وی همچنین از ادامه داشتن این اثر در مجموعه دیگری با عنوان «گذرگاه» خبر داد. این مجموعه قرار است وقایع پس از سال 42 تا زمان اتمام جنگ و آغاز زعامت رهبر معظم انقلاب را روایت کند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دورهمی آنلاین فعالان فضای مجازی برگزار می‌شود

شهیدان دفاع مقدس، سند حقانیت انقلاب اسلامی هستند

ایمان و غیرت دینی اساس کار تحقق اهداف انقلاب اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha