رئیس جمهور آرژانتین: هر اتفاقی برایم بیفتد آمریکا در پس آن است نه داعش!

رئیس جمهور آرژانتین: هر اتفاقی برایم بیفتد آمریکا در پس آن است نه داعش!
به گزارش«سراج24»، «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین طی سخنرانی در «کاسا روسادا» (مقر ریاست جمهوری) اطمینان داد که بخش‌های متمرکز اقتصاد می‌خواهند دولتش را متلاطم کنند، و احتمال حمله به خود را نیز مطرح کرد و گفت: اگر برای من اتفاقی افتاد نگاهتان به شرق نباشد بلکه به سوی شمال نگاه کنید؛ وی این سخنان را در رابطه با تهدیدی که گروه تکفیری تروریستی داعش علیهش اعلام کرده بود ایراد کرد و منظورش این بود که در صورتی که برای او یا دولتش اتفاقی افتاد مسبب آن گروه داعش نیست بلکه به طور حتم ایالات متحده آمریکا در آن نقش دارد.
خبرگزاری «ته‌لام» در این خصوص نوشت: «فرناندز» همچنین خاطرنشان کرد که هدفشان از این فشارها این است که بتوانند ارزش پول را کاهش دهند، قصد دارند دستاوردهای آرژانتین را بی‌نتیجه و خنثی کنند و صادرکنندگان نیز می‌خواهند تمام آنچه را که به علت بی‌کفایتی و حماقت خود از دست داده‌اند اینگونه جبران کنند.
وی در این خصوص افزود مشکل نه به اقتصاد مربوط است و نه به جامعه بلکه برخی از بخش‌های متمرکز می‌خواهند دولت را از هم بپاشانند.
رئیس جمهور آرژانتین در رابطه با بیانات توهین‌آمیز «توماس گریسا» قاضی آمریکایی پرونده صندوق کرکس اذعان کرد که تاکنون چنین سخنان بیهوده و مهملی نشنیده است؛ مسئله این است که می‌خواهند روند بازسازی بدهی آرژانتین انجام نپذیرد، و «گریسا» حتی روند قانونگذاری در کشور خودش را هم نمی‌داند.
«فرناندز» در این خصوص گفت: شاید تصمیم بگیرند دفعه بعد که به «نیویورک» رفتم برایم طعمه بگذارند؛ این اقدام فقط یک حرکت از سوی یک قاضی سالخورده نیست، بلکه اقدامی تحریک‌آمیز می‌باشد که من فریب آن را نخواهم خورد.
وی رو به جوانان سازمان سیاسی «لا کامپورا» که او را در «کاسا روسادا» تشویق می‌کردند اعلام  کرد: اگر مجبور بودم بین چیزهایی که طی این سال‌ها به دست آوردیم انتخاب کنم قطعا هزار بار دیگر هم شما را انتخاب خواهم کرد زیرا تنها چیزی که برایم اهمیت دارد همین است.
رئیس جمهور آرژانتین در آخر رو به همه آرژانتینی‌ها گفت که از حوادث اخیر اصلا عصبانی نیست. 
به گزارش«سراج24»، «گریسا» قاضی پرونده صندوق کرکس طی سخنانی، آرژانتین را به دلیل اجرا نکردن حکم خود به گونه‌ای تحقیرآمیز محکوم کرده و طی دستوری جدید آن را موظف به پرداخت جریمه به صندوق کرکس کرده است. (برطبق این حکم آرژانتین موظف بود از میان تمامی طلبکارانش ابتدا بدهی خود به صندوق کرکس را بپردازد.)
آرژانتین حکم «گریسا» را ناعادلانه و غیرقانونی می‌پندارد چرا که به خوبی بر این امر واقف است که در صورت تسلیم شدن با مشکلات فراوانی روبه رو شده و بحران اقتصادی کشورش نیز 2 چندان می‌شود.
حال صندوق کرکس با دیدن شکست خود در رابطه با منافعش احساس خطر کرده و با صدور حکم اخیر «گریسا» مبنی بر پرداخت جریمه 50 هزار دلاری به صورت روزانه، آرژانتین را در تنگنای دیگری قرار داده است؛ استدلال آمریکا از صدور این حکم عدم اطاعت دولت آرژانتین از احکام صادر شده در دادگاه این کشور می‌باشد.
«کریستینا فرناندز» نیز تمامی ادعاهای آمریکا در خصوص نگرانیش نسبت به آرژانتین را یک دروغ دانست.
مدتی قبل «کریستینا فرناندز» با تهدیداتی از سوی گروه تروریستی تکفیری داعش روبه رو شد که پس از تحقیقات انجام شده دولت این کشور به دنبال دستگیری یکی از عوامل آن می‌باشد. طبق نتایج به دست آمده عامل مورد نظر دارای قصد و نیت از پیش تعیین شده بوده است.
منبع:فارس
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha