حملات هوایی انگلیس به داعش آغاز شد

حملات هوایی انگلیس به داعش آغاز شد

به گزارش سراج24، به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس گفت که جنگنده‌های این کشور امروز سه‌شنبه برای اولین بار، مواضع داعش در عراق را بمباران کرده‌اند.

به گفته «فالون»، در این عملیات از دو جنگنده تورنادو استفاده شده و عملیات نیز موفقیت‌آمیز بوده است.

تورنادوهای انگلیسی از چند روز پیش عملیات شناسایی را بر فراز خاک عراق آغاز کرده بودند ولی تا امروز در عملیات تهاجمی علیه تروریست‌ها وارد نشده بودند.

پیش از این جنگنده‌های اف-18 آمریکا با کمک بحرین، اردن، عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی، عملیات تهاجمی علیه مواضع داعش در عراق و سوریه را آغاز کرده بودند.

در این حملات از ترکیب تهاجمی جنگنده‌ها، بمب‌افکن‌ها، پهپادها و موشک‌های کروز تام‌هاوک استفاده شده؛ موشک‌ها از عرشه ناوهای جنگی در آب‌های خلیج‌فارس و دریای سرخ شلیک شده‌اند.

جنگنده‌های به غنیمت گرفته شده از ارتش سوریه، اردوگاه‌های آموزشی، مراکز فرماندهی ، انبار ذخیره تجهیزات، و، تعدادی کامیون و وسایل حمل و نقل تسلیحات داعش، اهداف حملات آمریکا را  شامل می‌ شوند. این اهداف در اطراف شهر «رقه، پایتخت داعش» قرار داشته‌اند.

بر اساس گفته‌های آمریکایی‌ها و تأیید مقامات دمشق، وزیر خارجه آمریکا از قبل، نماینده سوریه در سازمان ملل را از انجام این حملات آگاه کرده بوده است.
 

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

داعش فیلم حمله به «بیشکک» را منتشر کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha