مخالفت عبادی با اعزام نیروهای زمینی به عراق

مخالفت عبادی با اعزام نیروهای زمینی به عراق

به گزارش سراج24، "مهدی علاق" عضو هیات همراه نخست وزیر عراق در نیویورک اهداف و ابعاد مختلف سفر نخست وزیر این کشور به نیویورک را تشریح کرد.

استقلال و اقتدار عراق خط قرمز است

وی اظهار داشت: هدف اصلی سفر العبادی که در واقع اولین سفر خارجی وی نیز محسوب می‌شد ؛ شرکت در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل بود تا در آنجا خطر داعش را برای همه کشورهای عضو تبیین کند و از آنها بخواهد عراق را در جنگ با ترور همراهی و همیاری کنند.

علاق به خبرهای منتشر شده درباره ارسال نیروی زمینی خارجی به عراق اشاره کرد و گفت: آقای العبادی در نیویورک به طور واضح به مقامات آمریکایی و اروپایی گفت مخالف ارسال نیروی زمینی به عراق است و در واقع استقلال و اقتدار عراق برای دولت خط قرمز است.

همه کشورها آماده کمک به عراق هستند

عضو هیات همراه نخست وزیر عراق در نیویورک به دیدارهای العبادی با مقامات کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه همه کشورهای که با آنها گفت‌وگو داشتیم آماده حمایت نظامی و اطلاعاتی از عراق بودند؛ ضمن اینکه خواستار گسترش روابط با بغداد نیز هستند.

آغاز تغییرات در ارتش عراق

علاق از آغاز تغییرات در ارتش عراق خبر داد و گفت: اصلاحات گسترده‌ای در ارتش عراق توسط فرمانده کل نیروهای مسلح آغاز شده و ادامه خواهد داشت.

وی افزود: افراد لایق در سمت‌های خود ابقا شده و افرادی که مورد نظر آقای العبادی نیستند یا در سمت‌های دیگر از آنها استفاده می‌شوند یا بازنشسته خواهند شد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

دیدار رئیس سابق موساد با شاهزاده سعودی

تحلیل نیویورک تایمز از وضعیت گروه ایران در جام جهانی

العبادی: انتخابات عراق به تاخیر نخواهد افتاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha