فعال فرهنگی استان خراسان رضوی در گفتگو با «سراج24»:

دفاع مقدس، کربلای آخر الزمان بود/ دفاع مقدس پلی برای تحول بزرگ جهانی

دفاع مقدس، کربلای آخر الزمان بود/ دفاع مقدس پلی برای تحول بزرگ جهانی

وحید موسویان، فعال فرهنگی استان خراسان رضوی در گفتگو با «سراج24» با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از بزرگترین اتفاقات تاریخ و نقطه عطفی در تحولات آخر الزمان بود، گفت: در تراز نگاه حضرت امام خمینی (ره)، دفاع مقدس یک گنج پنهان است که این گنج به طور عمیق استخراج و بهره برداری نشده است.

وی علت بهره برداری از این گنج (دفاع مقدس) را "عدم شناخت عمیق و راهبردی حقیقت دفاع مقدس "دانست و افزود: دفاع مقدس کربلا، آخر الزمان و پلی برای تحول بزرگ جهانی که محصول آن مکتب ایثار و مقاومت و شهادت است، بود. این دفاع امروز فراتر از مرزهای ما در جریان است.

فعال فرهنگی استان خراسان رضوی اظهار داشت: مطالب امام راجع به دفاع مقدس که مسلط بر تحولات کشور بود، باید واکاوی و تحلیل شود ولی متاسفانه گاهی عمق معنوی دفاع مقدس نادیده گرفته می شود.

موسویان تصریح کرد: جلوه مبانی نظری نهضت حسینی را ما باید در کربلا خمینی ببینیم، خون شهیدان ما امتداد خون شهداست و ما باید کربلا خمینی را با حماسه حسینی گره بزنیم.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس خروجی تراز گفتمان انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: در این تراز، دفاع مقدس را یک کربلایی حسینی می‌بینیم. ما نگاهمان به دفاع مقدس را یک نگاه عرفانی و ادامه راه امام حسین (ع) در آخر الزمان می‌دانیم.

اخبار مرتبط

وبینار بررسی ادبیات ضدجنگ و شعر دفاع مقدس

تراژدی عدم حمایت از چاپ کتاب‌های دفاع مقدس

تدارک ویژه صداوسیمای خراسان رضوی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha