کفاشیان:

بعید می‌دانم با صداوسیما توافق کنیم

بعید می‌دانم با صداوسیما توافق کنیم

به گزارش سراج24، علی کفاشیان پس از پایان جلسه با مسئولان سازمان صداوسیما برای گرفتن حق پخش تلویزیونی اظهار داشت: پس از اینکه جلسه‌ای با دبیر شورای عالی امنیت در این زمینه برگزار کردیم، قرار شد امروز هم در زمینه حق پخش تلویزیونی جلسه دیگری با مسئولان صدا و سیما برگزار کنیم.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه امروز تصریح کرد: در این نشست به طرح‌هایی رسیدیم که هم صدا و سیما ضرر نکند و هم باشگاه‌ها با این حال این طرح ممکن است ۷،۸ ماه طول بکشد و یا به سال آینده موکول شود. اینکه امسال چقدر حق پخش تلویزیونی پرداخت شود به توافق نرسیدیم و قرار شد که مسئولان صداوسیما دوباره پیشنهاد خود را ارائه دهند. تصمیم گرفته شد که که پنج‌شنبه در جلسه با مسئولان وزارت ورزش جلسه‌ای دیگر برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در خصوص گزینه‌های دستیار ایرانی کارلوس کی‌روش خاطرنشان کرد: گزینه‌های خوبی مطرح هستند که جزو سرمایه فوتبال به حساب می‌آیند اگر در جلسه با کارلوس کی‌روش در این مورد به توافق رسیدیم، خودش دستیار ایرانی را معرفی می‌کند. بهتر است توضیحات لازم را از خود کی‌روش بپرسید.

کفاشیان بار دیگر در مورد نشست امروز با مسئولان صداوسیما عنوان کرد: با آنها اختلافاتی داریم و با توجه به معذوراتی که صداوسیما برای پرداخت حق پخش دارد، بعید می‌دانم که با آنها توافق کنیم. با پول‌هایی که صداوسیما می‌دهد، باشگاه‌های ما نمی‌توانند خودکفا شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد با توجه به عدم پرداخت حق پخش واقعی، قول و قرارهایی که به اسپانسر سازمان لیگ برای تبلیغات محیطی داده شده بود برآورده نشده است، گفت: نه، اسپانسر سازمان لیگ در سال‌های گذشته به تعهدات خود عمل کرده اما قطعا باید مسیری را برای آنها فراهم کنیم تا بتوانند درآمدزایی داشته و سود کنند که سالهای بعد هم با ما ادامه همکاری داشته باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در مورد برنامه‌ بازی‌های دوستانه تیم ملی تا پیش از آغاز بازی‌های جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: با توجه به معذوریت‌هایی که برای بازی‌های دوستانه داریم به غیر از بازی با کره جنوبی هنوز دیدار دوستانه دیگری فراهم نشده اما در تلاش هستیم که تا آغاز بازی‌های جام ملت‌های آسیا چند دیدار دوستانه برگزار کنیم. بعضی از کشورها پیشنهادهای بالایی دادند که نمی‌توانیم با آنها بازی کنیم.

کفاشیان درباره پیشنهادهای شرکت‌های خارجی برای گرفتن حق پخش تلویزیونی گفت: طبق مقررات نمی‌توانیم حق پخش را به شرکت‌های خارجی بدهیم و این معذورات باید کنار گذاشته شود تا این کار انجام شود.

وی درباره اردوهای تیم ملی تصریح کرد: اردوی تیم ملی در پرتغال نهایی شده و همچنین مکان این اردو نیز مشخص شده است. قرار است با دو، سه کشور بازی دوستانه انجام دهیم تا آغاز بازی جام ملت‌ها علاوه بر اردوی آفریقای جنوبی ممکن است اردویی در کیش برگزار کنیم که با آب و هوای استرالیا مطابقت داشته باشد. یک اردو هم پیش از بازی‌های جام ملت‌های استرالیا برگزار خواهیم کرد تا در مجموع ۷۰ روز مانده به بازی‌های جام ملت‌ها به تیم ملی اختصاص یابد، ضمن اینکه چند روزی هم به اردوهای تیم امید اختصاص می‌یابد.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در مورد اینکه نصرالله سجادی اعلام کرده که رئیس شورای المپیک آسیا از میزبانی ایران در جام ملت‌‌های ۲۰۱۹ آسیا حمایت می‌کند، گفت: در مورد میزبانی جام ملت‌ها ۲۰۱۹ پس از پایان بازی‌های جام ملت‌های استرالیا تصمیم می‌گیرد. از سجادی که در کمیته ملی المپیک نفوذ دارد درخواست داشتیم تا با رئیس شورای المپیک آسیا صحبت کند تا از میزبانی ایران در جام ملت‌ها ۲۰۱۹ حمایت شود. البته ما نیز صحبت‌های خود را در این زمینه با مسئولان انجام می‌دهیم.

کفاشیان در خصوص اعلام دستیار ایرانی کارلوس کی‌روش تاکید کرد: هفته آینده که احتمالا روز یک‌شنبه خواهد بود جلسه‌ای با کادر فنی برگزار می‌کنیم و اگر به نتیجه برسیم دستیار ایرانی را اعلام خواهیم کرد. پیشنهاد دستیار ایرانی را ما به کی‌روش دادیم که البته او نیز پیشنهاداتی به ما داده است.

وی ادامه داد: افرادی باید در کادر فنی تیم ملی حضور داشته باشند که از خود فوتبال بوده و برای آن زحمت کشیده باشند. این پیشنهاد را به کی‌روش داده‌ایم تا از این ساختار دستیارش را انتخاب کند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره حضور علی کریمی یا فرهاد مجیدی به عنوان دستیار ایرانی کی‌روش گفت: فرهاد مجیدی و وحید هاشمیان در حال طی کردن مدارج مربیگری و گرفتن مدرک هستند و علی کریمی هم قرار است به کلاس‌های مربیگری برود. فردی که انتخاب می‌شود در آینده می‌تواند در کلاس‌های مربیگری هم شرکت کند. بین خودمان ( من و کی‌روش) گزینه‌هایی داریم که باید به توافق برسیم.

 

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

برانکو: فقط به یک چمدان نیاز دارم تا پول را به کرواسی بیاورم

0 نظر

ارسال نظر

capcha