یک فعال فرهنگی در گفتگو با «سراج24»:

حرمتهای زندگی شخصی در کارتون های غربی شکسته می‌شود/کارتون‌های غربی ذهن کودکان را درگیر می‌کند

حرمتهای زندگی شخصی در کارتون های غربی شکسته می‌شود/کارتون‌های غربی ذهن کودکان را درگیر می‌کند

زهرا نوری فعال فرهنگی در گفتگو با «سراج24» درمورد تاثیر کارتون های غربی روی ذهن کودکان گفت: در کارتون های غربی که صهیونیست ها سرمایه گذارهای آن هستند، محتوا و تصویر به گونه ای است که صدمه روحی شدید به کودکان وارد می شود. ما تاثیرات این صدمه روحی را در بلند مدت متوجه می شویم.

وی با بیان اینکه حدود و حرمتی که در زندگی شخصی خودمان رعایت می‌کنیم در این کارتون ها رعایت نمی‌شود، افزود: کیفیت تصاویر و شخصیت ها در کارتونهای غربی برای بچه ها خیلی محبوب است. به همین دلیل نیز ذهن کودکان درگیر می شود و دیدشان نسبت به باورهایی که برایشان ترسیم می شود، آسیب می‌بیند.

این فعال فرهنگی ادامه داد: ما باور داریم که صهیونیست وجود خارجی ندارد اما در فیلمها و کارتون هایشان به صورتی دیگر ترسیم و خیلی حساب شده کار می کنند تا در ذهن مخاطب آنچه که می خواهند جا بیفتد.

نوری خاطر نشان کرد : ما می‌توانیم کارتونهای زیبا از شخصیت هایمان مانند انیمیشن آقای مهربان که در مورد امام رضا(ع) است، بستر سازی کنیم. همانطور که کشورهای غربی باورهای خودشان را نهادینه می کنند ما هم مقابله به مثل کنیم و در مورد شخصیت ها و باورهای خودمان انیمیشن و کارتون بسازیم.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

خنجر فرهنگی بر پیکر تمدن ایرانی اسلامی

نمایشگاه عکس عاشورائیان در فضای مجازی

چاپ ۲۵ جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع شهدا در زنجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha