تشدید بیماری اوتیسم به دلیل آلودگی هوا

تشدید بیماری اوتیسم به دلیل آلودگی هوا

به گزارش سراج24، مسعود اسلامی دبیر علمی شانزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق با بیان اینکه آلودگی هوا از جمله مسائلی است که عوارض آن همواره مورد بحث بوده افزود: در همین ارتباط پانلی با عنوان بررسی عوارض آلودگی هوا در این کنگره در نظر گرفته شده تا با حضور پژوهشگران و متخصصان رشته‌های مختلف و با حضور معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عوارض آلودگی هوا بررسی شود.

وی افزود: در این پانل عوارض آلودگی هوا بر قلب، ریه و نقش آن در بروز سرطان‌های مختلف و تغییرات ژنتیکی جنین بررسی می‌شود.

اسلامی اظهار داشت: معصومه ابتکار در این پانل وضعیت آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و برنامه‌های لازم برای مدیریت این معضل را بررسی خواهد کرد.

دبیر علمی شانزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق درباره میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا تاکید کرد: بر اساس آمارها در سال ۱۳۹۱ در تهران بین ۲۴۰۰ تا ۴۸۰۰ نفر به علت عوارض ناشی از آلودگی هوا فوت کرده‌اند که این میزان با سقوط هواپیمای مسافربری در هر هفته برابری می‌کند.

وی گفت: در مورد سقوط یک هواپیما بارها جلسات و کمیته‌های مختلف تشکیل می‌شود اما معضل آلودگی هوا چنین اقداماتی را در پی ندارد.

اسلامی تصریح کرد: با این وجود که در رابطه با تأثیر آلودگی هوا بر ژنتیک تحقیقات زیادی صورت نگرفته، اما آلودگی هوا می‌تواند ژن مسئول بیماری اوتیسم را فعال کرده و شمار زیادی از نوزادان را به این عارضه مبتلا کند.

دبیر علمی شانزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق افزود: عوارض قلبی ناشی از آلودگی هوا خود را به صورت تنگی عروق کرونل، سکته‌های قلبی، تشدید نامنظمی‌های ضربان قلب، نشان می‌دهد که می‌تواند منجر به مرگ فرد شود.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

قلب تهرانی‌ها روی نمودار

کاملترین جسد در ارتفاعات دنا پیدا شد

دولت دست شورای شهر را در پوست گردو گذاشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha