ابوبکر البغدادی در نزدیکی "بیجی" است

ابوبکر البغدادی در نزدیکی "بیجی" است

به گزارش سراج24، پایگاه النهرین نوشت: علی القریشی فرمانده نیروهای ویژه در صلاح الدین اعلام کرد: ابراهیم السامرایی ملقب به ابوبکر البغدادی در پایگاه الصینیه در هفت کیلومتری بیجی در استان صلاح الدین قرار دارد.

وی افزود: بر اساس اطلاعات واصله سرکرده های اصلی داعش در پایگاه الصینیه در هفت کیلومتری در بیجی قرار دارد و اخباری درباره حضور ابراهیم السامرایی ملقب به ابوبکرالبغدادی در میان داعشی مخابره شده است.

القریشی تاکید کرد: گروه های تروریستی در تدارک حمله جدید به پالایشگاه بیجی برای تخریب پالایشگاه هستند اما نیروهای امنیتی آماده دفع یورش داعشی ها به پالایشگاه هستند.

از سوی دیگر شیخ وسام الحردان فرمانده نیروهای بیداری در عراق اعلام کرد: تعدادی از تروریست های داعش به منطقه الجزیره گریخته اند.تعداد زیادی از سرکرده های داعش از مناطق الضابطیه و الکرمه به سوی منطقه الجزیره درمرز با سوریه گریخته اند.وی افزود: تروریست در عراق پایان می یابد و سرآغاز آن نیز الانبار خواهد بود.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در عملیات الانبار تعدادی از مستشاران نظامی آمریکایی به الانبار وارد شده اند و از قرارگاه عملیات الانبار بازدید کردند و با فرماندهان امنیتی در این قرارگاه دیدار کردند و مراکز حضور داعشی ها را بررسی کردند.

به گفته این منبع، مستشاران آمریکایی به فرماندهان عراقی اعلام کردند که از مناطق حضور تروریست ها در داخل الانبار آگاه هستند و خطوط امداد رسانی گروه های مسلح به عراق و سوریه را از طریق تصاویر و گزارش های ماهواره ای می دانند.

همزمان یک منبع امنیتی از تحرکات داعش به سوی مقر تیپ هشتم در نزدیکی الرمادی از سه محور شمالی، جنوبی وغربی و وقوع درگیری های شدید در اطراف این تیپ خبر دادند.

این منبع بیان کرد: نیروهای امنیتی از مناطق کیلومتر هفت و کیلومتر پنج عقب نشینی کرده اند.تروریست های داعش از توپ های 57 برای مقابله با نیروی هوایی عراق در این مناطق بهره می برند.نیروهای امنیتی به دنبال پاکسازی منطقه الشراع در نزدیکی مقر تیپ هشتم هستند.

بالگردهای ارتش عراق مناطق البو علی الجاسم، البو ذیاب، البوعیثه را در شمال الرمادی هدف قرار دادند.

منابع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کردند: نیروهای امنیتی عراق در شمال شرق تکریت و منطقه مخمور پیشروی هایی داشته و برخی از روستاها آزاد شده اند و 17 داعشی را کشته اند و بیست نفر دیگر را زخمی کرده اند.

از سوی دیگر منابع رسانه ای از دستور ابوبکر البغدادی برای 1000 تروریست وابسته به گروه موسوم به سپر اسلام که از شرورترین تروریست ها خارجی محسوب می شوند و به خوبی آموزش دیده اند به منطقه الضلوعیه برای اشغال آن خبر دادند.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha