وداع فرودگاه مهرآباد با زائران بیت‌اله ‌الحرام

وداع فرودگاه مهرآباد با زائران بیت‌اله ‌الحرام
به گزارش سراج24، منوچهر سپاسی سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها در این خصوص اظهار داشت: امسال برای نخستین بار عملیات اعزام زائران خانه خدا از فرودگاه امام انجام می‌شود و بر این اساس بیش از ۲۰ هزار زائر از شش استان راهی سرزمین وحی می‌شوند.
 
سپاسی همچنین افزود: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در فرودگاه امام و افتتاح سالن زیارتی حجاج، این فرودگاه میزبان زائران استان‌های لرستان، قزوین، البرز، قم، تهران و سمنان خواهد بود.
 
وی اظهار داشت: در حج تمتع امسال ۶۴ هزار و ۸۵۰ نفر از ۱۹ فرودگاه کشور عازم خانه خدا می‌شوند. این فرودگاه‌ها شامل فرودگاه‌های امام(ره)، ساری، شیراز، ارومیه، گرگان، اهواز، مشهد، اصفهان، رشت، زاهدان، بندرعباس، کرمان، تبریز، کرمانشاه، اردبیل، یزد، بوشهر، همدان و زنجان می‌شود.
 
به گفته سپاسی، فرودگاه زنجان و همدان برای نخستین بار است که عملیات انتقال زائران حج تمتع را انجام می‌دهند.
 
وی همچنین خاطرنشان کرد: پس از فرودگاه امام با ۲۰ هزار و ۴۰۰ زائر، فرودگاه مشهد با هشت هزار و ۸۵۰ زائر و اصفهان با هفت هزار و ۶۰۰ زائر بیشترین سهم زائران را به خود اختصاص داده‌اند.
 
به گفته سپاسی، بندرعباس با ۴۳۵ زائر کمترین تعداد را زائر را داراست.
 
سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها یادآور شد؛ در حج تمتع امسال شرکت هواپیمایی سعودی ۵۰ درصد و ایرلاین‌های ماهان و ایران‌ایر نیز هر کدام ۲۵ درصد پروازها را با هواپیمای ایرباس و بوئینگ ۷۴۷ انجام خواهند داد.
 
گفتنی است؛ نخستین پرواز زائران ۱۴ شهریور ماه توسط شرکت هواپیمایی ماهان از فرودگاه امام(ره) انجام می‌شود.
 
یادآور می‌شود؛ ۱۷ مهر ماه تا ششم آبان نیز عملیات بازگشت حجاج بیت‌اله الحرام انجام و به این ترتیب پرونده عملیات حج تمتع طی ۶۰ روز بسته می‌شود.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

عملیات بازار باز و نقش کلیدی دولت

سیاست انبساطی با عملیاتی شدن بازار باز

یادداشت اینستاگرامی همتی در مورد عملیات بازار باز

0 نظر

ارسال نظر

capcha