ساخت ۲ نیروگاه جدید در بوشهر

ساخت ۲ نیروگاه جدید در بوشهر
به گزارش سراج24، علی‌اکبر صالحی صبح امروز در حاشیه افتتاح واحد آب شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر در پاسخ به سؤالی در مورد ساخت نیروگاه‌های جدید اظهار داشت: هم‌اکنون معاونت انرژی اتمی در مسکو در حال مذاکره است و قبل از دیدار آقای پوتین و روحانی که تا یک ماه آینده خواهد بود، قرارداد ساخت نیروگاه‌های جدید بین ایران و روسیه امضا خواهد شد.
 
وی افزود: آقای ظریف وزیر امور خارجه هم‌اکنون در مسکو پیگیر مذاکرات در این ارتباط و مذاکرات هسته‌ای است.
 
صالحی اضافه کرد:‌ روسیه را یک همسایه بسیار مهم برای خود می‌دانیم و امیدواریم طبق فرمایش مقام معظم رهبری روسیه مقتدر در کنار ایران مستقل هم‌پیمانانی مهم برای هم باشند.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ارتباط با برنامه‌های آموزشی سازمان انرژی اتمی در سطح کشور گفت: در بوشهر با اقداماتی که استاندار انجام داده زمینه برای ایجاد رشته‌های فنی و حرفه‌ای مرتبط با انرژی هسته‌ای فراهم می‌شود و امیدواریم با تلاش‌های انجام شده برای راه‌اندازی مدرسه هسته‌ای بتوانیم در زمینه آموزش سهم خود را عملی کنیم.
 
صالحی در مورد واحد آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر گفت: واحد ۵ هزار متر مکعبی آب‌شیرین‌کن اتمی بوشهر برای مصرف صنعتی و شرب در نیروگاه اتمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
وی اظهار داشت: امیدواریم در نیروگاه‌های جدیدی که در بوشهر ساخته خواهد شد، حجم وسیعی حدود صدها هزار متر مکعب آب شیرین تولید کنیم.
 
 
منبع: فارس

اخبار مرتبط

تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر از سر گرفته شد

امسال رزمایش پرتویی برگزار می شود

خبر لاریجانی از قرارداد احداث دو نیروگاه اتمی جدید

0 نظر

ارسال نظر

capcha