خالد مشعل: بیش از هر زمانی به آزادی فلسطین نزدیک شده‌ایم/ سیاست بدون مقاومت بی‌معناست

خالد مشعل: بیش از هر زمانی به آزادی فلسطین نزدیک شده‌ایم/ سیاست بدون مقاومت بی‌معناست
به گزارش «سراج24»، خالد مشعل، رهبر حماس در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در دوحه قطر که به مناسبت پیروزی مقاومت در جنگ غزه برگزار شد، خاطر نشان کرد: پشتیبانی مردم رمز اصلی پیروزی مقاومت در جنگ اخیر بود.
وی خطاب به ساکنان غزه که منازلشان تخریب شده تصریح کرد: بازسازی غزه وظیفه دولت وحدت ملی و آزادگان جهان است و همان طور که وعده داده‌ایم به زودی کار بازسازی خرابی‌های جنگ را آغاز خواهیم کرد.
مشعل تصریح کرد که جنگ غزه پس از آن بر ملت فلسطین تحمیل شد که اهداف مورد نظر رژیم صهیونیستی و همپیمانان آن از محاصره این منطقه حاصل نشد و این رژیم تصمیم به تخریب گسترده غزه گرفت و در این راستا برخی از خانه‌های فلسطینی را به طور کامل نابود کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مشعل با اشاره به اینکه تمامی فلسطینیان و آزادگان جهان در پیروزی غزه شریک هستند و این پیروزی مختص گروه یا طایفه خاصی نیست، اظهار داشت: مقامات صهیونیستی سعی در طرح ادعای پیروزی موهوم در غزه دارند.
رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به قیام مردم کرانه باختری در حمایت از ساکنان نوار غزه تصریح کرد که محدودیت‌ها و موانع امنیتی مانع از تکمیل این قیام شد، اما با این وجود، اهالی کرانه باختری و فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی سال 48 شریک این پیروزی هستند.
وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: وحدت ملی مهم ترین عامل پایداری مقاومت و ملت بود و این در حالی است که نیروه های ویژه ارتش اسرائیل در مقابل مبارزان مقاومت شکست خوردند؛ هر چند که نبرد "العصف الماکول" پایان کار نیست، بلکه مرحله‌ای مهم در راه آزادی کل فلسطین است.
مشعل تاکید کرد: نبرد العصف الماکول چون گذشته دکترین "ارتش شکست ناپذیر" را بی ارزش کرد و آن را به شکست کشاند. این نبرد معادله توازن رعب و درد و محنت متقابل و بی ثباتی متبادل را ایجاد کرد و تاکتیک ها و راهبردهای مقاومت بارها دشمن را در جریان جنگ غافلگیر کرد.
این رهبر برجسته فلسطینی تصریح کرد که ادعای بازدارندگی و امنیت دشمن صهیونیستی در این جنگ شکست مفتضحانه‌ای خورد و در نبرد "اندیشه و اراده و عنصر غافلگیری" مقاومت برتری خود را اثبات کرد و پیروز شد.
وی افزود مقاومت هرگز تحت محاصره قرار نمی گیرد، چون مقاومت در دل و جان و اندیشه مردم جایی دارد و ما امروز جنگ را به عمق دشمن صهیونیستی کشاندیم و توان اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل در این جنگ به شدت آسیب دید و در حالی که اسرائیل در گذشته به جنگ‌های برق آسا عادت داشت، اما امروز خود رهبرانشان می گویند که عصر پیروزی های اسرائیل پایان یافته است .
رهبر حماس با اشاره به اینکه مقاومت از لحاظ اخلاقی بر دشمن صهیونیستی پیروز شد، تاکید کرد که عملیات های مقاومت واکنشی به جنایت‌های ارتش عبری بود اما رژیم صهیونیستی تنها اقدام به کشتار غیرنظامیان و زنان و کودکان بی گناه می کرد.
وی افزود: مقاومت و در راس آن گردان‌های قسام هسته‌های ارتش در دفاع و آزادی فلسطین هستند و جنگ 51 روزه غزه بیش از گذشته ما را به آزادی کل فلسطین نزدیک کرد.
مشعل ضمن اشاره به این مساله که جنگ‌های آتی باید با مشارکت کل امت اسلام باشد، تصریح کرد: امروزه در اروپا و غرب دیگر مظلوم نمایی اسرائیل خریداری ندارد و همه جا پر از شعار "آزادی برای فلسطین" است.
وی افزود: جنگ اخیر اعتماد به گزینه مقاومت و آزادی فلسطین را افزایش داد و پیام ما به اسرائیلی‌ها این است که رهبرانتان به شما دروغ می گویند و شما را به سوی نابودی می برند. پیام من به یهودیان جهان این است که ما با شما به علت دینتان دشمن نیستیم، بلکه مشکل ما با اشغالگری و شهرک سازی اسرائیل است.
این رهبر برجسته جنبش حماس از نامه 300 شخصیت یهودی بازمانده از هولوکاست در محکومیت جنایات اسرائیل تقدیر کرد و گفت: بله هولوکاست اتفاق افتاد و ما مخالف هر گونه کشتار و جنایتی هستیم.
وی خاطر نشان کرد: ما از خواسته خود درباره ایجاد بندر و فرودگاه عقب نشینی نخواهیم کرد و سلاح مقاومت ضامن اصلی این خواسته است اما در عین حال از برادران خود در مصر می خواهیم گذرگاه رفح را باز کنند.
مشعل در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که بخشی از خواسته‌های آنها محقق نشده است، اما بخش مهم و اصلی آنها تحقق یافت. وی در عین حال تاکید کرد که باید روند آشتی تسریع یابد و حکومت وفاق ملی کار خود را در غزه آغاز کند.
این رهبر برجسته فلسطینی افزود: خواسته اصلی ما پایان اشغال فلسطین است و می خواهیم در کشور مستقل فلسطینی زندگی کنیم، خواسته ما تنها پایان جنگ نیست.
وی همچنین اظهار داشت: ما از همه کشورها و رهبران و شخصیت‌های جهان که در کنار غزه ایستادند و به ویژه مقامات قطر، ترکیه، تونس، کویت، سودان، مالزی و همچنین از جمهوری اسلامی ایران که مقامات آن با ما تماس گرفتند و ابراز همدردی و همبستگی کردند، تقدیر و تشکر می کنیم.
مشعل با اشاره به اینکه باید همه امت را برای آزادی فلسطین بسیج کنیم، تاکید کرد: مصر هم میزبان مذاکرات بود و انتظار می رود که به حکم تاریخ و موقعیتش نقش فعال تری داشته باشد .
وی افزود: مقاومت و سلاحش مقدس است و باید از جبهه بندی‌ها و محاسبات سیاسی و اختلافات کنار گذاشته شود، سیاست بدون مقاومت معنا ندارد و مقاومت هم بدون سیاست بی‌معناست.
 
منبع:ایسنا

اخبار مرتبط

حمله موشکی اسرائیل به زمین‌های کشاورزی در نوار غزه

امنیتی‌های اسرائیل خبر از جنگ غزه می‌دهند

غزه به جنگ جدیدی نزدیک می‌شود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha