هلاکت یک تروریست آمریکایی دیگر در سوریه

هلاکت یک تروریست آمریکایی دیگر در سوریه

به گزارش سراج24، شبکه اسکای‌نیوز نوشت: گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه روز سه‌شنبه از مرگ یک تبعه آمریکا که به عضویت گروه‌های تروریستی فعال در سوریه در آمده بود، خبر داد.

بنا بر این گزارش، ««داگلاس مک‌کین» 33 ساله اوایل هفته در جریان درگیری‌ها در سوریه کشته شده است. هنوز مشخص نیست که وی در عضویت کدامیک از گروه‌های افراط‌گرای فعال در سوریه بوده است.

شبکه ان‌بی‌سی آمریکا با توجه به تصویر منتشر شده از جنازه وی و خالکوبی گردن او، با توجه به تصاویری که پیشتر از وی منتشر شده بود، هویت او را تائید کرده است.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید گزارش رسانه‌ها در رابطه با مرگ مک‌کین را دریافت کرده، اما فعلا نمی‌تواند در مورد آن نظر دهد و در حال بررسی گزارش‌هاست.

هنوز مشخص نیست که وی در کدام منطقه سوریه کشته شده است. همچنین زمان ورود به وی سوریه نیز معلوم نیست، اما سه نفر به شبکه ان‌بی‌سی گفته‌اند که در ماه می وی را در آنکارا ترکیه ملاقات کرده‌اند.

این اولین بار نیست که یک تبعه آمریکا حین نبرد در سوریه، کشته می‌شود. سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا اذعان کرده‌اند که تاکنون ده‌ها تبعه این کشور برای پیوستن به گروه‌های افراط‌گرا به سوریه و عراق سفر کرده‌اند. آمریکا و دیگر کشورهای غربی از بیم انجام عملیات‌های تروریستی توسط این افراد، تلاش می‌کنند با روش‌های مختلف، از بازگشت آن‌ها به کشورهای مبدا جلوگیری کنند.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha