گروهبان دانایی‌فر زنده است

گروهبان دانایی‌فر زنده است

به گزارش سراج24، سردار قاسم رضایی در حاشیه معارفه فرمانده مرزبانی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: مرزهای شرقی کشورمان در وضعیت مناسبی قرار دارد و مرزهای جنوبی کشورمان نیز دچار هیچ تهدید و تعرضی نیست به طوری که تمام سعی‌مان بر این است تا همه تحولات منطقه‌ای را رصد کنیم

وی با رد شایعه حضور گروه‌های افراطی گروهک تروریستی داعش در مرزهای کشورمان افزود: این اخبار و شایعات مرتبط با آن صحت ندارد چرا که داعش مرزهای کشورمان را تهدید نمی‌کند و ما در همه مناطق مرزی تحرکات را رصد کرده و با اشرافیت کامل دنبال می‌کنیم و کاملاً به هوش هستیم تا در این زمینه آسیبی متوجه مرزهای کشورمان نشود.

فرمانده مرزبانی ناجا به برخی شایعات مطرح شده در مورد حضور گروه‌ها تروریستی داعش در مرزهای آذربایجان اشاره کرد و گفت: بنده چنین چیزی را تایید نمی‌کنم و با آگاهی که از وضعیت مرزهای کشور و رصد آنها دارم به صراحت اعلام می‌کنم که داعش نمی‌تواند با تهدید استکبار جهانی در مرزهای ما حضور داشته باشد و یا بخواهد حرکتی را انجام دهد.

دانایی‌فر زنده است / اخبار مربوط به شهادت وی مورد تایید ما نیست

سردار قاسم رضایی درباره سرنوشت دانایی‌فر هم اظهار کرد:‌‌ ما آخرین وضعیت را در این زمینه به جد رصد می‌کنیم و دنبال موضوعات مربوط به ربوده شدن مرزبانان جمهوری اسلامی ایران به ویژه دانایی‌فر هستیم و مدارک و مستندات ما حکایت از آن دارد که دانایی‌فرد به قتل نرسیده و زنده است.

وی افزود:‌ ما از دولت پاکستان و مسئولان این کشور مطالبه جدی داریم تا موضوع را پیگیری کنند و اخبار موثق‌تری را به ما اطلاع دهند چرا که مستندات حکایت از آن دارد که دانایی‌فرد به شهادت نرسیده و زنده است.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران اقدامات مسئولان کشوری را در این زمینه قابل قبول خواند و گفت: اخبار مربوط به شهادت مرزبان جمهوری اسلامی ایران پذیرفتنی نیست.

* قصد ورود به پاکستان را نداریم

رضایی با اشاره به برخی نظرهای مختلف برای تعقیب مرزبانان ربوده شده در آن سوی مرزها به ویژه داخل خاک پاکستان بیان کرد: ما چنین رفتار امنیتی و قصد تحرک را در کشور همسایه را نداریم چرا که روابط ایران با پاکستان روابط مستحکم بر پایه مناسبات شایسته و مشترکات تاریخی است و هیچ کس نمی‌تواند در این ضوابط خدشه و خللی وارد کند.

این مسئول ادامه داد: ما به هیچ‌وجه نمی‌پذیریم که برای تعقیب اشرار و گروه‌های تروریسم وارد خاک پاکستان شویم هر چند که ما در ماه‌های اخیر در مرزهای کشورمان آسیب‌هایی را شاهد بودیم.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در پایان مباحث مطرح شده را بیشتر دیپلماتیک خواند و گفت: در صورتی که از مرزبانی کشورمان درخواست انجام عملیات مشترک نظامی باشد این کار را انجام می‌دهیم وگرنه ورود به مرزهای کشور دیگر اصلاً در راهبرد و دستور کار ما نیست.

منبع:فارس
 

اخبار مرتبط

کنترل ویژه در مرزها تا پایان انتخابات/ آغاز به کار قرارگاه مقداد

پیام لاریجانی در پی بازگشت پیکر شهید دانایی‌فر

کشف و شناسایی پیکر شهید دانایی‌فر توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)

0 نظر

ارسال نظر

capcha