در حاشیه یک مراسم رسمی در دانشگاه آزاد

اعلام جشن تولد هشتاد سالگی هاشمی توسط میرزاده و «اشک های رفسنجانی»

اعلام جشن تولد هشتاد سالگی هاشمی توسط میرزاده و «اشک های رفسنجانی»

به گزارش سراج24، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد صبح امروز در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد که با حضور هاشمی‌رفسنجانی برگزار شد، گفت: امروز تولد هشتاد سالگی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است.

وی افزود: ما در دانشگاه آزاد می‌خواستیم برای ایشان جشن تولد بگیریم که ایشان راضی نشدند.

میرزاده خاطرنشان کرد: ایشان در طول عمر شریف‌شان واقعا در دانشگاه آزاد تاثیرگذار بودند و همزمانی جشن تولد آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد را به ایشان تبریک می‌گوییم.

رئیس دانشگاه آزاد: من اهل اغراق نیستم. آقای هاشمی هم این را می‌داند. در زمان جنگ وقتی که ایشان فرمانده جنگ بودند، دانشگاه آزاد را هم تاسیس کردند که امروز به حکمت و دوراندیشی ایشان بیشتر پی می‌بریم.

میرزاده در ادامه گفت: خداوند سایه ایشان را از سر ما کم نکند. من تحقیق کردم که دانشگاه آزاد واقعا بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان است، البته باید از دوستان آقای هاشمی مانند دکتر جاسبی تشکر کرد.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: تا پایان امسال جمع دانشجویان دکترای دانشگاه آزاد به 500 هزار دانشجو می‌رسد که اگر 10 درصد‌ آنها نیز مقاله چاپ کنند تولید علم بسیار افزایش می‌یابد.

وی افزود:‌ 5 هزار و 706 رشته در تحصیلات تکمیلی داریم که از همکاری‌‌های وزیر علوم بسیار تشکر می‌کنیم، زیرا در 30 سال گذشته این تعداد 2 هزار و 408 رشته در کارشناسی‌ارشد و 349 رشته در مقطع دکتری بوده است.

میرزاده تصریح کرد: در بخش رشته تنوع گیاهی دانشگاه آزاد برنامه‌هایی برای توسعه دارد. دانشگاه آزاد در حال حاضر از نظر تولید علم اول است، اما از نظر ارجاعات بالا نیست.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم با حمایت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی دانشگاه آزاد به مقام برجسته خود در منطقه و بین‌الملل برسد، گفت: 12 شهریور جلسه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد با حضور آیت‌الله هاشمی برگزار می‌شود.

میرزاده خاطرنشان کرد: در این جلسه قرار است توسعه رشته پزشکی و چالش‌های مالی آن مطرح شود که امیدواریم این مسائل حل شود.

در حین سخنان میرزاده در محل برگزاری مراسم، دوربین محل برگزاری مراسم تصویر هاشمی‌رفسنجانی را نشان داد که در حال گریه کردن است.

در ادامه این مراسم، متن ذیل در ویدئوپروژکشن محل برگزاری مراسم نقش بست.

«گل آمد وزان خوش‌تر نباشد» هشتادمین زاد روز فریادگر عدالت و آزادی و خردورزی حضرت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بر تمامی دوست‌داران عدالت و آزادی مبارک باد».

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

درخواست دانشجویان برای بازدید از هپکو جرقه خوبی برای بازدیدهای استانی اعضای کمیسیون‌ صنایع است

دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب/ طلوعی: با مشکل مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در میان مسئولین مواجهیم

دیدار رمضانی دانشجویان با رهبر انقلاب امسال به‌صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha