خالد مشعل: بازگشت به مذاکرات در گروی قبول خواسته‌های مقاومت است/ تا پیروزی به مقاومت ادامه می‌دهیم

خالد مشعل: بازگشت به مذاکرات در گروی قبول خواسته‌های مقاومت است/ تا پیروزی به مقاومت ادامه می‌دهیم
به گزارش سراج24، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه با اشاره به تجاوزات گسترده رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع غزه گفت که از صد سال پیش ملت فلسطین خود را برای مبارزه آماده کرده بود.
وی در ادامه افزود: ملت فلسطین تا آخر خود را برای جنگ آماده کرده و از یک یا چند سال جنگ خسته نخواهد شد.
رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: ما انکار نمی‌کنیم که برخی از دولت‌ها و نظام با ما نیستند اما تمام ملت‌ها با ما هستند و بسیاری از دولت‌ها و رهبران و مسؤولان کشورهای چه به طور علنی و چه مخفیانه با ما هستند.
مشعل گفت: ما یک نبرد با اشغالگران داریم اما در خود فلسطین با وجود اختلافات بین گروه‌های مختلف، این اختلافات را از طریق گفتگو و شیوه‌های سیاسی حل می‌کنیم.
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه گفت: ما خواستار تقویت روند صلح و وحدت ملی و هماهنگی‌ها برای مواجهه با مسائل ملی‌مان با یک موضع مشترک هستیم و بازگشت به مذاکرات در گروی قبول خواسته‌های مقاومت است
مشعل در بخش دیگری از سخنان گفت: به مردم ترکیه درورد و سپاس فراوان می‌فرستیم و مردم فلسطین ملت و رهبران ترکیه را فراموش نمی‌کنند.
این رهبر بلندپایه حماس افزود: من در طول جنگ با رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه در ارتباط بودم و پیروزی وی را در انتخابات ریاست‌ جمهوری به او تبریک می‌گوییم.
وی گفت: علی‌رغم مشغول بودن رهبران ترکیه به انتخابات در داخل اما در خلال جنگ از حمایت‌های سیاسی و معنوی و مردمی و کمک رسانی به مردم فلسطین دست بر نداشتند.
مشعل افزود: کسانی که از نتانیاهو و دشمن صهیونیست حمایت می‌کنند انگشت شمارند و تا زمانی که امت با ما است و از  پیروزی‌ها و دستاوردهای مقاومت شاد و مفتخر است، با اینها کاری نداریم.
وی گفت: در گذشته ایران از لحاظ مالی و نظامی به ما کمک می‌کرد و این امری است که نمی توان آن را پنهان کرد اما در سالهای اخیر وارد مرحله دیگری از این روابط شده ایم.
مشعل افزود: حماس داری شبکه‌ای از روابط گسترده با کشورهای عربی و اسلامی و بین المللی است.
این رهبر بلند پایه حماس گفت: روابط قطر و حماس، روابط جدیدی نیست بلکه از دیرباز این روابط برقرار بوده است.
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: به ملت‌هایی که به ما کمک کردند می‌گویم که خداوند اجر کسانی را  که به اهل غزه کمک کردند و در کنار فلسطین بودند ضایع نخواهد کرد.
مشعل افزود: در این اوضاع استثنایی مقاومت فلسطین در جستجوی خودکفایی در زمینه ساخت تسلیحات بوده است و ما بیشتر به ساخت سلاح‌ها در غزه تکیه کرده ایم.
وی در ادامه گفت: ما هرگز از خواسته‌هایمان عقب نشینی نخواهیم کرد و تا پیروزی به مقاومت ادامه خواهیم داد.
مشعل تصریح کرد ما از لحاظ ارزش‌های اخلاقی و سیاسی با ملت‌ها در یک صف هستیم اما در هیچ بحرانی چه در مصر یا سوریه و عراق دخالت نمی‌کنیم.
رژیم صهیونیستی به بهانه اصابت سه موشک از غزه به سمت سرزمین های اشغالی حملات خود علیه نوار غزه را بار دیگر از سر گرفت. با شهادت 3 فرمانده گردان های القسام شاخه نظامی جنبش حماس، شمار شهدای غزه از عصر روز سه شنبه به دنبال نقض آتش بس از سوی رژیم صهیونیستی و حملات این رژیم، به 32 نفر رسید.
این در حالی است که تعداد کل شهدای فلسطین از آغاز حملات اسرائیل به غزه به 2055 شهید و بیش از 1025 مجروح رسیده است.

اخبار مرتبط

تصویری از شرافت جوانان فلسطینی

اعتراض جالب زوج فلسطینی به تصمیم ترامپ+عکس

عکس/ مسئولین ذوق نکنند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha