نماینده دزفول در مجلس تاکید کرد :

حضور پررنگ مردم به دلیل هویت انقلابی نمایشگاه

حضور پررنگ مردم به دلیل هویت انقلابی نمایشگاه

عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: رسانه از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار بوده و یکی از ارکان جامعه مدنی بحث رسانه و اطلاع رسانی است.

به گزارش سراج24 به نقل از ستاد خبری دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی وی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ما گفت: متاسفانه ما فاصله تقریبا زیادی با کشورهای توسعه یافته در زمینه فضای مجازی داریم و نتوانستیم آنطور که باید و شاید، از ابزار رسانه در حوزه فضای مجازی استفاده بکنیم.

عباس پاپی زاده با اشاره به توسعه فضای مجازی در سطح گسترده گفت: امروزه اینترنت هست. نرم افزار های دیگر مثل واتس آپ و  وایبر روی موبایل ها نصب است. روزنامه های دیجیتال با هزینه های بسیار اندک و با سرعت اطلاع رسانی بسیار بالا اطلاعات خیلی خوبی را در اختیار جوانان قرار می دهند و ما نیز باید از این توان استفاده کنیم.

نماینده دزفول تاکید کرد: اگر به ایجاد سایت ها توجه کنیم متوجه می شویم که هر جایی که توانستیم یک شبکه ساده اطلاع رسانی را در دنیا به وجود بیاوریم، توانستیم بلافاصله تاثیر گذاری خوبی در دنیا داشته باشیم و خودمان را به اثبات برسانیم.

وی افزود: در بحث غزه و لبنان و سوریه و عراق تنها اطلاع رسانی دقیق و متفاوتی که اتفاق می افتد، از سوی جمهوری اسلامی ایران است و این نشان می دهد که اگر ما در حوزه رسانه کار بکنیم، قطعا می توانیم در مقابل قضاوت های یک طرفه و هدفمندی که از سوی کشورهای استکباری علیه کشورمان اتفاق می افتد، دفاع کنیم.

پاپی زاده با تاکید بر اهیمت فضای مجازی گفت: اگر به این فضا توجه داشته باشیم، می توانیم اطلاع رسانی دقیقی به نفع نظام اسلامی انجام بدهیم و می توانیم مخاطب خود را جذب بکنیم و از این طریق صدای جمهوری اسلامی را به گوش دنیا برسانیم و روی آنتن ببریم.

وی با تاکید بر اهمیت تهاجم فرهنگی گفت: این تهاجم از طریق فضای مجازی خیلی راحت دارد مرزهای ما را می شکند و از بین می برد و وارد کشور می شود و ما نتوانسته ایم در مقابل این تهاجم فرهنگی که در حوزه فضای مجازی اتفاق افتاده، پادزهر لازم را ایجاد کنیم.

نماینده دزفول تاکید کرد: نظام اسلامی موظف است با طراحی خوب پایگاه های اطلاع رسانی و ایجاد سرگرمی های رایانه ای و یا در هر حوزه ای که در نظر بگیریم، جذابیت لازم را برای مخاطب طراحی بکند تا مخاطب بین دو سامانه تهاجم و دفاع سهم خود را بداند.

پاپی زاده افزود: اکنون سامانه ای با هدف تهاجم فرهنگی در خارج از مرزهای زمینی خدمات ارائه می دهد و سامانه دیگری هم با هدف فرهنگ سازی خدمات ارایه می دهد. در این فضا باید فرصت لازم را برای مخاطب ایجاد کنیم و جذابیت را به حدی بالا ببریم که مخاطب سامانه داخلی کشور را انتخاب بکند.

وی با تاکید بر اینکه مخاطب خوب و بد را زمانی تشخیص می دهد که ابزارها را شناخته باشد گفت: بهترین فضا برای شناساندن خوب و بد،  نمایشگاه است و چون نمایشگاه رسانه های دیجیتال با عنوان انقلاب اسلامی برگزار می شود، مخاطب اطمینان دارد که در این نمایشگاه می تواند آنچه در راستای اهداف نظام و انقلاب است، به دست بیاورد بنابر این اعتماد بهتر و بیشتری می کند.

اخبار مرتبط

نمایشگاه مجازی قرآن باید مورد بررسی دقیق و کارشناسانه قرار گیرد

حضور ایران در نمایشگاه بغداد با 1200 عنوان کتاب

برگزاری نمایشگاه عکس «ملاقات با امام» از سوی فرهنگسرای امام (ره)

0 نظر

ارسال نظر

capcha