پرتیراژترین کتاب کشور را بشناسید!+عکس

پرتیراژترین کتاب کشور را بشناسید!+عکس

به گزارش سراج24، بر اساس آمار اعلام شده از سوی موسسه خانه کتاب، کتاب «بی‌خطر برانیم» با ۲۵۰ هزار نسخه در صدر جدول پرشمارگان‌ترین کتاب‌های تیرماه سال جاری قرار گرفت. این کتاب با هدف «پیش‌گیری از وقوع حوادث، کاهش اثرات و خسارات رانندگی، همچنین آمادگی در برابر حوادث» منتشر شده و نویسنده آن ناهید جهانلو و ناشر کتاب هم مرکز علمی کاربردی هلال ایران است.
 کتاب ۴۸ صفحه‌ای، مصور و ۵۰۰ تومانی «بی‌خطر برانیم» در حالی به عنوان پرتیراژترین کتاب کشور در ماه قبل شناخته شده است که بر اساس آمارهای یونیسف، ایران یکی از کشورهایی است که بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در جهان را دارد. آمار تصادفات جاده‌ای در ایران چندین‌مرتبه بالاتر از میانگین جهانی رفته است و از مهم‌ترین دلایل آن می‌توان به عدم رواج فرهنگ صحیح رانندگی و بی‌توجهی به مقررات راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.

همچنین کتاب‌های «مداد رنگی‌های هفته» و «تانک پرنده» هر یک با ۲۰۰ هزار عنوان، درجایگاه دوم و سوم پرتیراژترین کتاب‌های تیرماه قرار دارند و بعد از آنها به ترتیب کتاب‌های «آموزش رانندگی»، «قرآن و جوانان»، «جوانان و راز نماز» و «با هم بیاموزیم، چگونه خطرات بلایای طبیعی را کاهش دهیم» هر کدام در شمارگان ۱۰۰ هزار نسخه قرار دارند.

پرتکرارترین کتاب‌های تیر ماه

بر اساس این گزارش، فهرست پرتکرار ترین کتاب‌های تیر ماه سال جاری هم اعلام شده و کتاب «مفاتیح الحیاه» موفق شد تنها در این ماه ۲۶ بار تجدید چاپ شود. این کتاب نوشته آیت‌الله جوادی آملی است و مرکز نشر اسرا آن را منتشر کرده است.

همچنین «من زنده‌ام: خاطرات دوران اسارت» توسط نشر بروج ۱۵ بار، «قطره‌هایی که دریا شدند: سرگذشت داستانی مشاهیر یتیم» توسط نشر مهر امیرالمومنین (ع) ۱۰ بار و «بشقاب‌های سفره پشت‌بام‌مان: خانواده و ماهواره» توسط نشر جامعه الزهرا (س) ۵ بار تجدید چاپ شده‌اند.

«قانون‌یار آیین دادرسی کیفری (مصوب ۹۲/۱۲/۴)» توسط نشر چتر دانش، «ایران! جوان بمان!» توسط نشر جامعه الزهرا (س)، و کتاب‌های «اقلیت» و «آن‌ها» توسط نشر سوره مهر نیز، هر یک ۴ مرتبه چاپ شده‌اند. «تو، تویی؟!: داستانهای کوتاه و شگفت‌انگیز» نشر ذهن آویز و نیز «پایی که جا ماند» نشر سوره مهر، هر یک با ۳ نوبت چاپ جایگاه‌های بعدی پرتکرارترین کتاب‌های تیرماه را از آن خود کرده‌اند.

پدیدآورندگان مرد، سه برابر زنان

همچنین بر اساس این گزارش، آمار تعداد پدیدآورندگان به تفکیک جنسیت در تیر ماه نشان می‌دهد که پدیدآوردنگان مرد، تقریباً سه برابر پدیدآورندگان زن هستند؛ در تیر ماه ۱۳۹۳ پدیدآورندگان زن ۱۲۱۵ نفر و پدید‌آورندگان مرد ۴۵۷۹ نفر بوده‌اند. این در حالی است که در تیرماه سال ۱۳۹۲ پدیدآورندگان زن ۱۰۰۱ نفر و پدید آورندگان مرد ۳۵۳۹ نفر بوده‌اند.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

مشکلات و تلخی‌های نوشتن از شهدای مدافع‌حرم

کتاب«مطالبات رهبری از بانوان» منتشر شد

کتاب «جمهوری اسلامی ایران و جنبش‌های اسلام گرا» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha