ثروتمندترین باشگاه‌های جهان در سال 2014

ثروتمندترین باشگاه‌های جهان در سال 2014

به گزارش سراج24، جدیدترین‌ فهرست‌ ارزشمند‌ترین  باشگاه‌های جهان در سال 2014 به نقل از فرانسه عبارت است از:


1- رئال‌مادرید: حقیقتا‌ پول همواره‌ پول به دنبال خود می‌آورد باشگاه اسپانیایی رئال‌مادرید‌ هر سال ثروتمند‌تر از سال قبل می‌شود ارزش این باشگاه 3/44 میلیارد دلار اعلام شده است.

2- بارسلونا‌:‌ خرید‌های رکوردشکن معمولا متعلق به باشگاه بار‌سلونا است رقیب اصلی رئال‌مادرید در لالیگا‌ دارای ارزش مادی 3/2 میلیارد دلار است.

3- منچستر‌یونایتد: هر چند باشگاه یونایتد‌ فصل بسیار نا‌امید کننده‌ای را همراه با دیوید مویس‌ در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس سپری کرد و به رتبه هفتم جدول سقوط کرد اما ارزش مادی 2/81 میلیارد دلاری دارد.

4- بایرن‌مونیخ:‌ قهرمان رقابت‌های بوند‌سلیگا‌ تامین کننده یک تیم ملی کامل برای فوتبال است در رقابت‌‌های جام جهانی 2014 هم 9 تن از اعضای اصلی تیم ملی فوتبال آلمان از باشگاه بایرن‌مونیخ بودند ارزش مادی این باشگاه 1/85 میلیارد دلار تعیین شده است.

5- آرسنال‌: این باشگاه انگلیسی طی یک دهه گذشته سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام داد و حالا به ثروت 1/331 میلیارد دلاری دست یافته است آرسنال سالیانه 50 میلیون دلار فقط از ناحیه فروش پیراهن ورزشی درآمد کسب می‌کند.

6- چلسی: با وجود ولخرجی‌های چلسی اما این تیم نتوانست به قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر انگلیس دست یابد ژوزه مورینیو امیدوار است با خریدهای جدید بتواند آرزوی دیرینه این باشگاه را محقق سازد ارزش باشگاه چلسی 867 میلیون دلار اعلام شده است.

7- منچسترسیتی: گروه سرمایه‌گذاری ابوظبی یونایتد در سال 2008 سهام باشگاه منچستر سیتی را خرید و توانست سرانجام این تیم را در فصل 2013 به قهرمانی لیگ فوتبال انگلیس برساند ارزش باشگاه سیتی 863 میلیون دلار می‌باشد.

8- آث میلان: پول همیشه هم در ورزش موفقیت به دنبال ندارد. فصل 2013 برای آث میلان ثروتمند با قرار گرفتن در رتبه هشتم جدول رده‌بندی رقابت‌های سری A ایتالیا یک فاجعه محسوب می‌شد در این مدت کاکا تیم را ترک کرد و ماریو بالوتلی در فهرست فروش قرار گرفت ارزش باشگاه میلان 856 میلیون دلار اعلام شده است.

9- یونتوس: قهرمان فصل گذشته رقابت‌های فوتبال سری A ایتالیا در مسیر پیشرفته قرار گرفته و قصد دارد در فصل جدید هم از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. ارزش باشگاه یونتوس 850 میلیون دلار می‌باشد.

10- لیورپول: فروش لوییس سوارز توسط باشگاه لیورپول به معنای کمبود بودجه مالی در باشگاه نیست ارزش این باشگاه انگلیسی 691 میلیون دلار اعلام شده و قصد دارد قهرمانی فصل جدید لیگ برتر انگلیس را از منچستر سیتی بگیرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران
 

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha