حواشی جشن تولد سیم‌کارت

حواشی جشن تولد سیم‌کارت

به گزارش سراج24، بیستمین سالروز ورود اولین سیم‌کارت به کشور در کنار بلندترین برج تهران در حالی جشن گرفته شد که متولیان اجرایی چنین اقدامی بر دور کیک تدارک دیده شده برای این مناسبت حلقه زدند و چاقوی بُرش را به پیشکسوت جمع و متولی اصلی توسعه موبایل یعنی سید محمد غرضی سپردند.

سید محمد غرضی در سال 1364 و بعد از شهید محمود قندی و سید مرتضی نبوی بر مسند وزارت ارتباطات با نام پیشین پست، تلگراف و تلفن تکیه زد و از جمله اقدام ویژه او ورود اولین سیم‌کارت به کشور و تأسیس پست بانک و فرودگاه بین‌المللی پیام است.

غرضی از جمله افراد حاضر در سالن بود که هر بار ذکر نام او از سوی برگزار کنندگان همایش، موجب تشویق ممتد حضار می‌شد.

محمدرضا عارف نیز که معتقد است در نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی فاصله زیادی از دنیا داریم، در سال‌های 76 تا 79 بر مسند این وزارتخانه تکیه زده بود.

سید احمد معتمدی، محمد سلیمانی، رضا تقی‌پور و محمد حسن نامی نیز از دیگر وزاری بین سال‌های 79 تا 92 بودند که در این مراسم حضور داشتند.

*نامی با تأخیر ردیف ارتباطات را کامل کرد*

محمد حسن نامی آخرین وزیر ارتباطی بود که در مراسم شب گذشته نیز با تأخیر کابینه ارتباطی‌ها را کامل کرد به گونه‌ای که نصرالله جهانگرد با ورود وی به سالن، جای خود را به او تحویل داد تا ردیف وزرای ارتباطات ناقص نماند.

*وزیر اسبق نیامد*

اما در این مراسم تنها وزیر غائب، سید مرتضی نبوی بود که در سال 1359 به سمت معاونت مالی اداری شرکت مخابرات و سپس به وزیری وزارتخانه پست و تلگراف و تلفن منصوب شد.

*تمام وزرای قدیم نسل سوم می‌خواهند*

نکته جالبی که در کلیپ صحبت‌های شش وزیر ارتباطات سابق به چشم می‌خورد، تأکید تمامی آنها بر خدمات نسل‌های بالاتر ارتباطی و عقب ماندگی در نسل سوم و چهارم بود.

*شکل‌گیری همراه اول و بورسی شدنش*

برند همراه اول در دوره سلیمانی شکل گرفت و در زمان تصدی تقی‌پور نمادش در تالار شیشه‌ای بازگشایی شد.

*لوحی که نداده گرفته می‌شد!*

تقدیر از وزرای سابق ارتباطات هم در نوبه خود جالب بود به گونه‌ای که با یک دست لوحی به آنان اهدا می‌شد اما به جهت اینکه قرار بود تا زمان بُرش کیک روی سن بایستند، با دست دیگر از آنان گرفته می‌شد.

در این مراسم از مرحوم وفا غفاریان معاون سابق وزیر ارتباطات و رییس سابق هیات مدیره مخابرات بین سال‌های 84 تا 90 نیز با تقدیر از خانواده‌اش، یادی به میان آمد و حضار برای شادی روح او صلواتی ختم کردند.

*استاندار تهران در جشن تولد سیم‌کارت*

حضور سید حسین هاشمی استاندار تهران در مراسم جشن تولد سیم‌کارت در ایران نیز موجب شکل گیری علامت سوالی در ذهن عده‌ای شده بود اما جهت اطلاع باید گفت که وی رئیس کمیسیون صنایع و معادن دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی بوده است.

*سوتی مجری، دکور را به هم ریخت*

قرار گرفتن کیک تولد در گوشه‌ای از سن که در تطابق با نور و رنگ محیط بود، موجب شد تا چندین بار مجری مراسم اعلام کند کیک را بر روی سن بیاورید غافل از اینکه کیک روی سن است.

اما نکته جالب‌تر اینکه در رو در بایستی آقای مجری، مسئولات تدارکات دست به کار و مجبور به تغییر دکور شدند به گونه‌ای که میز قابلیت حمل نداشت اما دو نفر سر و ته آن را گرفته و جلوی هفت چهره وزارتی ایستاده قرار دادند.

*حضور نماد رایتل در همراه اول*

حضور مدیر عامل رایتل در این جشن که توسط همراه اول تدارک دیده شده نیز موضوع قابل توجهی بود که عملا رفاقت در عین رقابت را برای عده‌ای معنی کرد.

*خواننده با مجری درگیر شد*

اجرای مراسم موسیقی توسط گروه چارتار و درگیری لفظی بین خواننده این گروه با مجری مراسم جهت توضیحات غلط پیرامون عنوان چارتار و همچنین آتش بازی بر روی حیاط برج میلاد نیز از دیگر حاشیه‌های این مراسم بود.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

چند سیمکارت در کشور وجود دارد؟ +جدول

هشدار به خریداران موبایل؛ هیچ سیم‌کارتی روی موبایل‌های قاچاق فعال نمی‌شود

سیم‌کارت‌های نسل چهارم اپراتور اول در سراسر کشور توزیع می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha