«سراج24» بررسی می‌کند؛

گنبد آهنینی که در مقابل راکت‌های حماس جا خالی می‌داد!/ هیمنه گنبد آهنین چگونه شکسته شد؟/ به لرزه افتادن رژیم صهیونیستی و نگرانی حامیان غربی آن

گنبد آهنینی که در مقابل راکت‌های حماس جا خالی می‌داد!/ هیمنه گنبد آهنین چگونه شکسته شد؟/ به لرزه افتادن رژیم صهیونیستی و نگرانی حامیان غربی آن

به گزارش «سراج24»، با آغاز شدن جنگ اخیر در غزه، گرچه مردم فلسطین و این منطقه با موجی از خشونت و وحشی گری صهیونیست ها مواجه شده اند اما دستاوردهای بزرگی نیز داشته اند . یکی از این دستاوردها که به یمن عناصر مقاومت در این منطقه به دست آمده ،  زیر سوال رفتن هیمنه رژیم صهیونیستی و همچنین اعتبار گنبد آهنین در سرزمینهای اشغالی بوده است . به همین دلیل هم آمریکا بدون در نظر گرفتن میزان خسارت های جانی به غزه و از بین رفتن تعداد زیادی از کودکان و زنان در این منطقه، تنها دغدغه اش کمک به رژیم صهیونیستی برای پیشرفته تر کردن سیستم دفاعی گنبد آهنین است .

نگاهی به آمار منتشر شده در خصوص تعداد موشک هایی که از جانب حماس شلیک شده و در سرزمینهای اشغالی به هدف اصابت کرده است ، نشان می دهد آمریکا و سران رژیم صهیونیستی بیش از اینها باید نگران این سیستم دفاعی از کار افتاده و فلج باشند .

بر اساس آمار منتشر شده توسط روزنامه واشنگتن پست ، گنبد آهنین رژیم صهیونیستی تنها توانسته در حدود کمتر از یک پنجم و یا 20 درصد از موشک های شلیک شده توسط حماس را از بین ببرد و باقی موشک ها به هدف اصابت کرده اند .

در این آمار که به صورت اینفوگرافیک منتشر شده نشان داده می شود که در تاریخ نهم ژوئیه یعنی روز دوم جنگ غزه ، گنبد آهنین ازمیان 113 راکتی که به سمت سرزمینهای اشغالی شلیک شده است ، تنها توانسته در جلوی 24 راکت را بگیرد و 90 راکت دیگر به اهداف خود اصابت کرده و خسارت های مالی ای را برای ساکنان این مطنقه به وجود آورده اند .

بر اساس این آمار ارائه شده در کل دوران جنگ تا روز 31 ژوئیه ،یعنی 4 روز پیش ، در کل 2479 راکت به سمت اسراییل شلیک شده که گنبد آهنین توانسته در حدود 459 راکت را قبل از رسیدن به اهداف خود از بین ببرد . با این حال 1821 راکت و موشک همچنان به اهداف خود اصابت کرده اند و باعث ایجاد ترس و نا امیدی شدید در بین صهیونیست ها شده است .

آوازه گنبد آهنین صهیونیستها در تمام جهان پیچیده بود . آنها در جنگ های گذشته نیز با اتکا به این تجهیزات نظامی بسیار قوی ادعا می کردند که هیچ کس نمی تواند آسیبی به سرزمینهای اشغالی برساند . با این حال مجهز شدن حماس به موشکهای قوی و دور برد این مسئله را در حد یک رویا برای صهیونیستها پایین آورده است .

به همین دلیل آنها دست به دامن آمریکا شده اند تا با گرفتن بودجه نظامی بیشتر به ارتقای این سیستم بپردازند . اما حماس نیز روز به روز بر طول برد موشک هایش افزوده و در حالیکه در سال 2001 تنها در حدود دو مایل در داخل خاک سرزمینهای اشغالی را می توانست هدف قرار دهد ، این روزها این موکش ها تا اعماق سرزمینهای اشغالی را هدف قرار داده و برد موشک ها تمام اسراییل را زیر پوشش خود دارد .

اخبار مرتبط

دستاورد بزرگ صهیونیست‌ها در آسمان عربستان

ذوق زدگی تل‌آویو از حمله موشکی آمریکا به سوریه

افشاگری تحلیلگر اسرائیلی درباره ترور دانشمند ایرانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha