رسانه‌های صهیونیست؛سلاح مخفی مقاومت!

 رسانه‌های صهیونیست؛سلاح مخفی مقاومت!

 

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: مصاحبه های تلویزیونی و بیان دیدگاه های مقامات و کارشناسان اسرائیلی "کُشنده ترین و مخفی ترین سلاح" حماس است، زیرا حماس از طریق این مصاحبه ها و دیدگاه ها، پی می برد که اسرائیل چگونه عملیات نظامی خود را در باریکه غزه مدیریت می کند.
 
هاآرتص افزود: این سلاح مخفی حماس آنجا به کار می افتد که این گروه مسلح، با پیگیری مطالب رسانه های ما، از عدم آمادگی ارتش اسرائیل برای جنگیدن و در مقابل، آمادگی کامل نیروهای خود (حماس) برای فداکاری باخبر می شود.
 
به نوشته این روزنامه صهیونیستی، اگر این اعتقاد تحقق یابد، چنین تصوری به وجود خواهد آمد که اسرائیل ضعیف، نازپرورده و خستگی پذیر است و می توان از ناتوانی اسرائیل استفاده کرد و با یک جنگ فرسایشی آن را به آرامی شکستش داد، سپس اسرائیلی ها را دچار ناامیدی کرد و زمینه فرار برخی از اسرائیلی ها به خارج و ایجاد اختلاف بین بقیه آنها را فراهم کرد.
 
هاآرتص می افزاید: حماس دیگر باید چه کند تا ما دیدگاه های خود را تغییر دهیم؟ شلیک روزانه موشک به سوی تل آویو یا تقویت زیرساخت های نظامی خود، یا قتل و ربودن شهرک نشینان اسرائیلی، یا تعطیلی پروازها به مقصد اسرائیل؛ آیا این همه کافی نیست؟
 
این روزنامه صهیونیستی در ادامه آورده است: سردرگمی مقامات اسرائیلی باعث سردرگمی ارتش شده است، ارتشی که نمی داند چه باید بکند، زیرا مقامات هر روز اهداف و ادعاهای جدیدی را مطرح می کنند؛ از جمله جلوگیری از شلیک موشک، تخریب تونل ها، دادن درس فراموش نشدنی به حماس، خلع سلاح باریکه غزه و اجبار حماس به پذیرفتن آتش بس. هر روزی که می گذرد، اسرائیل ضعیف تر می شود و بهای خونین جدیدی را می پردازد و روابطش با متحدان خارجی اش تیره می شود.
 
اما "یائیر کاسپی" کارشناس نظامی اسرائیلی در این باره می گوید: ما در گذشته دو جنگ را برای "پیروز شدن" آغاز کردیم؛ یکی جنگ استقلال و دیگری جنگ شش روزه (اعراب و اسرائیل). اما از زمان پایان جنگ شش روزه برای پیروز شدن نمی جنگیم، بلکه برای اصلاح توافقنامه های آتش بس می جنگیم. اسرائیلی ها قدرت پیروزی را از دست داده اند و فقط پیروزی را "تصور" می کنند.
 
به باور این کارشناس صهیونیست، رسانه های اسرائیل با اعلام اینکه اسرائیل نمی خواهد باریکه غزه را به کنترل خود درآورَد، به سلاح مخفی حماس تبدیل شده اند.
 
وی افزود: شاید روزی گزینه ای به جز تصرف باریکه غزه روی میز اسرائیل نباشد و مجبور شود برای مدتی غزه را تصرف کند. می توان غزه را خلع سلاح کرد و بعد به بازسازی آن پرداخت(!)
 

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha