تکذیب انصراف مالکی از نامزدی نخست‌وزیری

تکذیب انصراف مالکی از نامزدی نخست‌وزیری


به گزارش سراج24، پایگاه خبری «السومریه نیوز» عراق گزارش کرد که یک نماینده از ائتلاف «دولت قانون» که رهبری آن را «نوری المالکی» نخست وزیر فعلی عراق بر عهده دارد، خبر «فراکسیون الاحرار» را درباره عدم نامزدی مالکی برای تصدی نخست‌وزیری عراق، رد کرد.

فراکسیون الاحرار وابسته به جریان صدر عراق است.

پیش از این (صبح امروز چهارشنبه) ریاض الساعدی نماینده پارلمان عراق و عضو فراکسیون الاحرار مدعی شده بود که فراکسیون «همپیمانی ملی» برای تصدی نخست‌وزیری پنج گزینه پیش رو دارد و نوری المالکی به دلیل فشارهای سیاسی انصراف داده است.

الساعدی گفته بود که احمد الچلبی و ابراهیم جعفری و عادل عبدالمهدی و خضیر الخزاعی و حسین شهرستانی پنج نفری هستند که برای تصدی نخست‌وزیری عراق مطرح شده‌اند.

در حالی که نوری مالکی و ائتلاف دولت قانون در انتخابات اخیر پارلمانی بیشترین کرسی‌ها را در مقایسه با دیگر احزاب و ائتلافها به دست آوردند، اما برخی مخالفان خواستار نادیده گرفتن این حق قانونی دولت قانون برای معرفی کردن نخست‌وزیر مد نظر خود یعنی نوری مالکی هستند.

روز گذشته نیز مرجع دینی سید محمود الهاشمی نیز با دعوت به تشکیل هر چه سریعتر دولت جدید، اعلام کرد که نامزدی نخست‌وزیری برای بر اساس نتیجه‌ای باشد که صندوق‌های رأی تعیین کرده است و در این خصوص باید به قانون عمل کرد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

لاریجانی با رئیس جدید مجلس نمایندگان عراق گفتگو کرد

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

0 نظر

ارسال نظر

capcha