کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با «سراج24» تأکید کردند:

هیهات منا الذلة شعار اصلی مردم فلسطین/حضور پرشکوه‌تر مردم در راهپیمایی امسال/تأثیر راهپیمایی پرشکوه مردم بر توقف جنایات رژیم صهیونیستی

هیهات منا الذلة شعار اصلی مردم فلسطین/حضور پرشکوه‌تر مردم در راهپیمایی امسال/تأثیر راهپیمایی پرشکوه مردم بر توقف جنایات رژیم صهیونیستی

به گزارش سراج24، بیش از دو هفته است که از آغاز تهاجم نظامی صهیونیست ها به غزه می گذرد و رژیم صهیونیستی با شعله ور کردن جنگ تازه ای با نام «صخره سخت» علیه باریکه غزه رمضان خونینی را برای فلسطینیان رقم زد.

روز قدس یادگار ماندگار و تاریخی امام(ره) است که موجب زنده و پویا ماندن مسئله فلسطین و جلوگیری از فراموشی آن در افکار عمومی جهان به‌رغم تلاش‌های رژیم صهیونیستی و گذر زمان شد و هرساله ملت های آزادی خواه جهان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین ندای آزادی سر میدهند.

کارشناسان مسائل سیاسی معتقد هستند امسال رژیم صهیونیستی با حملات وحشیانه خود به مردم بی دفاع  نوار غزه تصویری از شقاوت ، خشونت و جنایات جنگی را به نمایش گذاشته است و به همین خاطر شرکت در راهپیمایی روز قدس امسال نسبت به سال های گذشت دارای اهمیت مضاعف است.

حضور مردم در راهپیمایی روز قدس واجب است
آیت الله ممدوحی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار «سراج24» گفت: به طور حتم حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس در برابر جنایات رژیم غاصب صهیونیستی بر علیه مردم بی دفاع غزه واجب است.
وی تصریح کرد: مردم جهان باید به صورت هماهنگ در مقابل این غده سرطانی یعنی اسرائیل جنایت کار در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور پیدا کنند و یک جریان به راه بیفتد ، مسلما وقتی آبروی رژیم اشغالگر قدس بر اثر حضور گسترده مردم جهان ریخته شود آن ها از جنایات خود کوتاه خواهند آمد.

 

"هیهات منا الذلة" شعار اصلی مردم فلسطین
حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با خبرنگار«سراج24» گفت: یکی از استراتژی هایی که حضرت امام خمینی در تعیین روز جهانی قدس داشتند این بود که فلسطین مسئله اصلی افکار عمومی جهان شود و جهان اسلام یکپاچه و با قدرت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در صف واحد قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: هرچه حضور مردم در روز جهانی قدس در برابر جنایات رژیم غاصب اسرائیل گسترده تر باشد به خصوص راهپیمایی مردم در کشورهای غربی نشان خواهد داد که فلسطین تنها مسئله جهان اسلام نیست و مردم جهان در برابر حملات وحشیانه اسرائیل که در حال نسل کشی است و کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشد واکنش نشان می دهند.
کنعانی مقدم با بیان جنایات اسرائیل در غزه تصریح کرد: صحنه غزه یک عاشورا  دیگر است که قلب هر مسلمانی را به درد می آورد. سازمان های بین المللی ملت فلسطین را بین ذلت و شهادت قرار داده اند اما شعار "هیهات منا الذلة" یکی از اصلی ترین شعارهای مردم فلسطین است و ملت فلسطین می گویند ما شهادت را در مقابل ذلت انتخاب می کنیم.

 

اهمیت مضاعف راهپیمایی روز قدس امسال نسبت به سال های گذشته
محمد کاظم انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با خبرنگار «سراج24» گفت : راهپیمایی روز قدس امسال نسبت به سال های گذشت دارای اهمیت مضاعف و فوق العاده است زیرا رژیم صهیونیستی طی دو هفته گذشته با حملات وحشیانه از زمین ، هوا و دریا به مردم بی دفاع غزه تصویری از شقاوت ، خشونت و جنایات جنگی را از خود نشان داده است.
سردبیر روزنامه رسالت  تصریح کرد : مردم دنیا شاهد هستند که کودکان ، زنان و پیران هدف حملات خصمانه اسرائیل به نوار غزه قرار گرفته اند ، مگر کودکان شیرخواره و خوردسال می توانند جزو نیروهای  حماس باشند!؟ هم اکنون رژیم صهیونیستی با نفرت جهانی رو به رو است بنابراین روز جهانی قدس مردم جهان در 5 قاره به خیابان ها می آیند و این جنایات را محکوم خواهند کرد.
محمد کاظم انبار لویی با بیان اهمیت و تاثیر حضور گسترده مردم جهان در روز قدس گفت: بدون شک عظمت راهپیمایی روز جهانی قدس یک پیام برای اسرائیل و حامیان غربی آن به ویژه آمریکا و انگلس خواهد داشت و به آن ها خواهد فهماند که بیش از این نمی توانند از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت کنند.
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: بعد از جنگ های 8 ، 22 و 33 روزه جنگ کنونی اسرائیل و غزه چهارمین جنگ حقیقی اسرائیل و اعراب محسوب می شود که مردم غزه به نمایندگی از مسلمانان در مقابل یکی از مجهز ترین ارتش های دنیا ایستاده است.

 

حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس وظیفه شرعی
روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار «سراج24» گفت : حضور مردم کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس فضایی را  به وجود خواهد آورد که قطعا رژیم اشغالگر قدس را برای توقف جنایات تحت فشار قرار خواهد داد.
وی تصریح کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس یک وظیفه شرعی در دفاع از مردم بی دفاع غزه است که به طور حتم تاثیر خود را خواهد گذاشت ، هم اکنون نیز می توان مشاهده کرد که سردمداران رژیم غاصب صهیونیستی در برابر افکار عمومی به وحشت افتاده اند و در حال توجیح جنایات خود هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: وظیفه مردم جهان در این برهه از زمان دو چندان است زیرا کودکان و زنان بی دفاع غزه مورد تاخت و تاز قرار گرفته اند و قدرت های جهانی که مدعی حقوق بشر هستند رژیم صهیونیستی را بر ادامه جنایات خود تشویق می کنند . همه جهانیان چه مسلمان و چه غیر مسلمان باید برای احقاق حقوق مردم بی دفاع و مظلوم غزه در برابر اسرائیل به پا خیزند.
 

اخبار مرتبط

صهیونیست‌ها فقط با مقاومت مجبور به عقب‌نشینی خواهند شد

تشکر رهبر انقلاب از پیام جمع زیادی از فلسطینیان ساکن در اردوگاه‌های سوریه

بیانیه سپاه پاسداران: قدرتمندتر از گذشته حامی انتفاضه و ملت فلسطین خواهیم بود

1 نظر

ارسال نظر

capcha