فعال فرهنگی استان خراسان رضوی در گفتگو با «سراج24»:

این نگرانی وجود دارد که با غفلت مسئولین، فرهنگ ریل‌گذاری لیبرالی شود/ دولت، اعتدال را در عرصه فرهنگ تعریف کند

 این نگرانی وجود دارد که با غفلت مسئولین، فرهنگ ریل‌گذاری لیبرالی شود/ دولت، اعتدال را در عرصه فرهنگ تعریف کند

وحید موسویان، فعال فرهنگی استان خراسان شمالی در گفتگو با «سراج24» اظهار داشت: دغدغه های فرهنگی باید ریشه یابی شده و  نگرانی و حساسیت رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) باید واکاوی شود. 

وی افزود: باید دید چه جریانی  در حال رشد است و چرا جناح مومن فرهنگی را تضعیف می کنند. مخصوصا در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چرا پیام های فرهنگی جامعه را درک نمی کنند.

 این فعال فرهنگی ادامه داد: این نگرانی  وجود دارد که  با تعامل  و غفلت مسئولین ریل گذاری ناصحیح صورت بگیرد که این امر ناپسند و غلط نشانه هایی نیز دارد و اگر اصلاحی رخ ندهد ما در آینده نزدیک شاهد حرکت سریع وجدی جریان خزنده معارض درجاده اصلی انقلاب خواهیم بود.

 وی افزود: باید فعالان فرهنگی چشم هایشان باز باشد  و فضای تحولات را رصد کنند. متاسفانه در فضای فرهنگی در شهرهای بزرگ می توان آسیب های اجتماعی عمیق را مشاهده کرد  و این امر نباید با سکوت مجلس و نخبگان همراه باشد  در این زمینه نباید مشورعیت بخشی به این جریان ها از سوی دولت دیده شود.

 موسویان اظهار داشت: متاسفانه  متولی فرهنگ در دولت پاسخ گو نیست و نظرات مراجع، علما و متدینین را رعایت نمی کند. نارضایتی متدینین به ایشان منتقل شده و ما منتظر اقدام در خور هستیم.

 وی افزود: دولت در زمینه فرهنگ اعتدال را تعریف کند و پاسخ گو باشد و در زمینه اجرای قانون حجاب و عفاف نیز ما شاهد عزمی جدی نبوده ایم.

 این فعال فرهنگی درباره اشتباه دولت در عرصه فرهنگ و سخت جبران بودن آنها گفت: حمایت از فعالین ضدانقلاب، اعطای مجوز به مجموعه‌ی بدنام در عرصه فرهنگ و اظهار نظر درباره تخفیف جایگاه هنر ارزشی و غیر ارزشی چهره بدی از وزارت فرهنگ به تصویر کشیده است.

وی ادامه داد: استفاده از عناصر فعال در فتنه هشتادوهشت یکی از اشتباهات وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است که  تبعات ناگواری در پی‌خواهد داشت.از طرفی در زمینه نشر و مطبوعات نیز حرف ها و فضاهای عجیب و موج سازی های رسانه ای خاص و ناحقی پیگیری می شود.

 وی درپایان خاطر نشان ساخت: به نظر می رسد دولت مسئله رخنه فرهنگی را جدی نگرفته است و برخی اقدامات دولت و انعکاس رسانه ای آن به طور آشکار خبر از این رخنه در بدنه دولت را می دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، نمایشگاه تولیدات جناح فرهنگی مومن برای حمایت و دفاع از اعتقادات پاک خانواده ایرانی/فعالیت‌ گروه‌های مردمی در حوزه رسانه‌های دیجیتال چگونه فراگیر شد؟

ما از دولت توقع داریم تا از جناح فرهنگی مومن حمایت کند/ وزیر ارشاد از «تفریطی‌ها» هم گلایه کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha