فریادشیران:

کی‌روش؛ ضعیف‌ترین مربیان تاریخ تیم‌ملی

کی‌روش؛ ضعیف‌ترین مربیان تاریخ تیم‌ملی

به گزارش سراج24، بعد از هر مصاحبه محمد مایلی‌کهن باید منتظر حرف‌های نادر فریادشیران هم باشیم. این مربی حالا در مصاحبه‌ای حرف‌های سرمربی سابق تیم ملی را تکمیل می‌کند.

او درباره حمایت کردن از ادامه کار کی روش اینطور حرف می‌زند: «جوی که برای تمدید قرارداد کی روش به وجود آمده تا به حال در طول تاریخ فوتبال ایران برای هیچ مربی به وجود نیامده است. تیم ما در جام جهانی بیست و هشتم شده اما طوری وانمود می‌کنند که انگار ما از مرحله گروهی بالا رفته‌ایم.»

وی توضیح داد: «علت این جو هم در درجه اول ویژه برنامه جام جهانی شبکه ۳ و بعد بعضی از روزنامه‌ها است. این برنامه میهمان‌هایی را انتخاب می‌کند که تماما از کی روش دفاع کنند و اگر کسی هم بخواهد بر عکس این باشد مرتب به او می‌گویند تو مخالف مربی خارجی هستی. مثلا سهراب بختیاری‌زاده آمد یک کلمه از مربی‌های داخلی دفاع کند اما بلافاصله عادل فردوسی‌پور علیه سهراب موضع گرفت.»


فریادشیران تاکید کرد: «کی روش از ضعیف ترین مربی‌های تاریخ تیم ملی فوتبال ایران بوده و علاوه بر ضعیف بودن گران‌ترین هم بوده است. بعد از بازی آرژانتین یک جو کوتاه مدت برای تمدید قرارداد راه افتاد اما زمان که گذشت مردم دیدند این تیم در مقایسه با ۳ دوره قبلی جام جهانی نتیجه ضعیف تری گرفته و فوتبال به مراتب بدتری ارائه کرده است.»


او درباره بازگشت کی روش حرف‌هایی دارد: «شما یک نگاهی به گذشته داشته باشید، ما هر وقت هر اردوی خارجی داشتیم کی روش با تیم بر نمی‌گشت اما حالا چه شده که همه چیز را ول می‌کند و سفر ۲۰ ساعته انجام می‌دهد و با تیم به ایران برمی‌گردد. به ایران آمد چون دید جو مناسبی برای تمدید قراردادش ایجاد شده و می‌تواند خواسته‌هایش را پیاده کند.»


فریادشیران اشاره‌ای هم به حواشی تیم ملی دارد: «اتفاقاتی اطراف تیم ملی می‌افتد که باعث تعجب است، برای مثال شما اردوهای خارجی را نگاه کنید. در همین کشور ترکیه وقتی تیمی قرار است اردو بزند کمپ مورد نظر می‌گوید مثلا برای یک هفته اقامت همراه با تغذیه و بازی تدارکاتی برای هر بازیکن ۱۰۰ دلار می‌خواهد. خودم بارها به این اردوها رفته‌ام و دیده‌ام که همان صد دلار اگر بدون واسطه باشد به ۶۰ دلار می‌رسد، این یعنی ۴۰ دلار این وسط گیر واسطه می‌آید. اصلا اساس تورها همین است که ارزان می‌شوند، مثلا شما یک پرواز خارجی که می‌گیرید، می‌گوید شما ۳۰ نفر بیاورید مثلا ۳ نفر رایگان می‌شود. این وسط در تیم ملی دارد یک دلالی خوبی صورت می‌گیرد. نمی‌خواهم بیشتر از این مساله را باز کنم اما یک سوال دارم، چطور علیرضا حقیقی با کمترین بازی باشگاهی در طول یک فصل در جام جهانی فیکس می‌شود.»


میانگین سنی بازیکنان تیم ملی هم حرف‌های بعدی این مربی سابق تیم ملی است: «کی روش تیمی را به جام جهانی برد که خیلی از بازیکنانش در جام جهانی بعدی نمی‌توانند بازی کنند و جوانگرایی نکرد. چطور می‌شود مربی ایرانی بازیکنی را به تیم ملی می‌آورد که ۱۰ سال برای فوتبال این مملکت در سطح بالا بازی می‌کند اما کی روش کلا ۲ بازیکن به فوتبال ایران آورده که به درد خورده‌اند.»


فریادشیران ادامه داد: «نوع رفتاری که با امید نمازی و مجید صالح کرد اصلا قابل قبول نیست؛ حالا مربی که نتیجه نگرفته، جوانگرایی نکرده و به مربی‌های ایرانی بی احترامی کرده می‌شود ماشین آخرین سیستم. کی روش رفت بیت آشور و داوری را آورد اما کلا به آنها بازی نداد در حالی که می‌توانست در همین پست‌ها مثلا بیرانوند را ببرد که تجربه داشته باشد که جام جهانی بعدی به درد تیم ملی بخورد. یا می‌بینیم ۲ بازیکن جوانی را هم که برده بود کمترین میزان ممکن مورد استفاده قرار داد.»

منبع:ایران ورزشی

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha