پرسودترین سرمایه‌گذاری دنیا+ پوستر

پرسودترین سرمایه‌گذاری دنیا+ پوستر

به گزارش سراج24، جایگاه دعا در آیات قرآن و روایت بسیار فراتر از حد تصور است و همواره بنده را به درخواست از خداوند دعوت نموده اند. خداوند در قرآن کریم  می فرماید:

وَقَالَ رَبُّکُمُ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ إِنَّ الَّذِینَ یَسْتَکْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِی سَیَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِینَ  (آیه 60 سوره غافر)

و پروردگارتان فرمود: «مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم. در حقیقت، کسانى که از پرستش من کبر مى‏ورزند به زودى خوار در دوزخ درمى‏آیند.»(ترجمه فولادوند)


امام صادق علیه السلام در روایتی که در کتاب شریف اصول کافی ( ج2، ص467، ح6) ذکر شده است می فرمایند:  عَلَیکُم بِالدُّعاءِ ، فَإِنَّکُم لاتَقَرَّبونَ إِلَى اللّه  بِمِثلِهِ ، وَلا تَترُکوا صَغیرَةً لِصِغَرِها أَن تَدعُوا بِها ، إِنَّ صاحِبَ الصِّغارِ هُوَ صاحِبُ الکِبارِ؛ شما را سفارش مى کنم به دعا کردن ، زیرا با هیچ چیز به مانند دعا به خدا نزدیک نمى شوید و دعا کردن براى هیچ امر کوچکى را ، به خاطر کوچک بودنش رها نکنید ، زیرا حاجتهاى کوچک نیز به دست همان کسى است که حاجتهاى بزرگ به دست اوست.

همچنین امام سجاد علیه السلام می فرمایند: دعای مومن از سه حال خارج نیست ؛ یا برایش ذخیره می گردد، یا در دنیا بر آورده می شود،  یا بلایی را که می خواهد به او برسد دفع می کند. (میزان الحکمه / ج 4/ ص 1674/ح 5690)

منبع:فرهنگ نیوز

اخبار مرتبط

مدیرکل اوقاف قم: اقدامات فرهنگی امام سجاد (ع) یک شاهکار بود

دعای مکارم الاخلاق دعای بسیار عمیق و جامعی است

برنامه 30 هیأت در شهادت امام سجاد(ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha