احمدی مقدم: ایران در اوج امنیت است

احمدی مقدم: ایران در اوج امنیت است

به گزارش سراج24، سردار اسماعیل احمدی مقدم در مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی و رئیس پلیس‌آگاهی ناجا اظهار داشت:‌ بیش از ۸۰ درصد مصوبات شورای امنیت و وزارت کشور بر عهده ناجاست و ناجا به عنوان بازو و دست راست وزارت کشور بر تأمین امنیت عمل می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: حوزه مرزبانی از حوزه‌های بسیار مهم است و مرزبانی با ساختار نویسی جدید یک ارتقاء ۳ برابری در نیروی انسانی، ساختار، اعتبارات و بودجه انسداد مرزی پیدا کرده به گونه‌ای که امروز مرزها در کنترل ماست و مرزی نداریم که حضور نداشته باشیم؛ البته کیفیت حضور بحث دیگری است.

وی گفت: در خراسان شمالی به علت فقدان تهدید تا به حال راه مرزی تکمیل نشده است اما تا پایان سال ۹۳ در تمام مرزهای کشور به جز خراسان شمالی راه و برجک خواهیم داشت.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: با این آهنگی که پیش می‌رویم در پایان ۵ ساله ششم مرزبانی را در نقطه مطلوب می‌بینیم.

وی تصریح کرد:‌ این خواست خدا بود که تهدیداتی مثل مواد مخدر و ریگی را در اطراف کشور به وجود بیاید تا به مرزها توجه پیدا کنیم و اگر امروز با وجود مناطق ملتهب و بی‌ثباتی که در پیرامون ما قرار دارد ایران در کمال امنیت است این را مدیون اقدامات در مرزها هستیم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: اگر مرزبانی در کشور در شرایط مطلوبی قرار نداشت کاروانهای مسلح تا تهران هم می‌آمدند.

سردار احمدی‌مقدم به پلیس آگاهی اشاره داشت و گفت: ما شاهدیم که پلیس آگاهی در اوج اقتدار قرار دارد و پرونده‌های جناحی در یک زمان کوتاه حل شده و مجرمین دستگیر می‌شوند اما تقویت پلیس بسیار مهم است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد : پلیس آگاهی در سطح منطقه در جایگاه اول قرار گرفته است به علت قدرت کشف، سطح بهره‌برداری از امکانات و ابزارهای فنی و کارآگاه‌های حرفه‌ای.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد:‌ در کشور در سرجمع جرائم عمده به جز جرائم خرد حدود ۵ هزار پرونده در سال داریم که ۹۰ تا ۹۵ درصد آنها کشف می‌شود و بالای ۸۰درصد آنها در فاصله یکی دو هفته کشف می‌شوند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

اولین واکسن ایرانی تاپایان سال تزریق می شود

نوبت واکسیناسیون شما چه زمانی است؟

ایران را در تولید واکسن کرونا خودکفا می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha