نوشیدنی مناسب در ماه رمضان

نوشیدنی مناسب در ماه رمضان

به گزارش سراج24، سیدضیاءالدین مظهری بهترین نوشیدنی در ماه رمضان را آب دانست و گفت: بهترین نوشیدنی آب است و فقط باید به این نکته توجه کنیم که زیاد سرد نباشد.

وی در مورد نوشیدنی افطار هم گفت: در هنگام افطار بهتر است شیر کم چرب با خرما استفاده شود و ترجیحاً شیر قبلا جوشیده و ولرم باشد.

این متخصص تغذیه با تأکید بر ولرم بودن نوشیدنی‌های افطار خاطرنشان کرد: توجه داشته باشید مواد سرد یا نوشیدنی‌های سرد معده را تحریک می‌کنند و همچنین عطش را نیز از بین نمی‌برد.

شربت آبلیمو دیگر نوشیدنی سالمی است که مظهری به نوشیدن آن در ماه رمضان می‌کند.

به گفته وی، این شربت باید از لیموی تازه و شکر یا عسل خیلی کم تهیه شده باشد چون شکر باعث ترشح انسولین می‌شود و انسولین مواد قندی را در خون کاهش می‌دهد در نتیجه در میانه روز باعث کمتر شدن قندخون و به وجود آمدن ضعف در بدن می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: در سحر از خوردن چای پررنگ و قهوه خودداری کنید چون این مواد مدر هستند و آب بدن را دفع می‌کنند.

وی تأکید کرد: روزه داران از سبزیجات خام و پخته استفاده کنند و نوشابه را هم از رژیم غذایی خود حذف کنند، سبزیجات در دستگاه گوارش باعث جذب آب می‌شود و وقتی با آب ترکیب شوند به صورت ژل در می‌آیند که این عمل باعث نگهداری آب در بدن و عدم دفع زودهنگام آب از بدن می‌شود در نتیجه کمتر تشنه می‌شوید.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

توزیع ۳۰ هزار بسته حمایتی ماه رمضان میان نیازمندان

۲۵۰۰ عالم شیعه و سنی در ماه مهمانی خدا برسر یک سفره می‌نشینند

سفارش‌هایی برای تغذیه در رمضان

0 نظر

ارسال نظر

capcha