تکذیب یک خبر از طرف دفتر آیت‌الله سیستانی

تکذیب یک خبر از طرف دفتر آیت‌الله سیستانی

به گزارش سراج24، دفتر آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان در عراق، ادعاها و شایعات منتشر شده از سوی شبکه «العربیه» درباره درخواست مرجعیت مبنی بر عدم نخست‌وزیری مجدد «نوری المالکی» را تکذیب و اعلام کرد مرجعیت همچنان با تمام طرف‌های سیاسی عراق یک فاصله را رعایت می‌کند.

یک مقام مسئول در دفتر آیت‌الله سیستانی در گفت‌وگوی ویژه با پایگاه «الانصار» گفت: شبکه العربیه با تکیه بر خبرهای کذب و تحریف‌شده سیاست‌های خصمانه خود علیه دولت و مردم عراق را دنبال می‌کند. مرجعیت عالی شیعیان عراق تا به این لحظه هیچ بیانیه‌ای درباره نحوه تشکیل دولت جدید عراق صادر نکرده است و خواستار تغییر یا عدم تغییر نخست‌وزیر کنونی نشده است.

شبکه العربیه که از سوی سعودی‌ها تغذیه می‌شود ادعا کرده بود که آیت‌الله سیستانی خواستار تغییر مالکی و انتخاب نخست‌وزیری که از مقبولیت مردمی گسترده برخوردار باشد، شده است.

این در حالی است که «عمار حسین» عضو همپیمانی ملی عراق یکشنبه اعلام کرد که «ایاد علاوی»، «اسامة النجیفی» و «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق در تماسهایی تلفنی با آیت‌الله سیستانی از ایشان خواسته‌اند تا از مالکی بخواهند باردیگر برای تصدی پست نخست‌وزیری نامزد نشود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

جان باختن دختر خبرنگار به خاطر فساد اروپایی ها

ترامپ: مهارت ارتش آمریکا را به نمایش گذاشتیم

افشای طرح اسرائیل برای تشکیل «کشور واحد» +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha