روند مذاکرات پیچیده و طولانی است

روند مذاکرات پیچیده و طولانی است
به گزارش سراج24، یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در مورد روند گفتگوهای ایران و ۱+۵ گفت: روند مذاکرات درباره نگارش متن به دلیل اختلاف نظر پیرامون موضوعات مختلف، پیچیده، کند و احتمالا طولانی خواهد بود.
 
وی افزود: با این وجود چنانچه اراده سیاسی لازم در طرف غربی به ویژه آمریکا وجود داشته باشد، حل و فصل مسائل موجود دور از دسترس نخواهد بود.
 
شایان ذکر است؛ نشست "سیدعباس عراقچی" و "هلگا اشمید" معاونان ظریف و اشتون برای نگارش متن توافق نهایی از ساعت ۸:۳۰ دقیقه به وقت وین مجددا آغاز شد.
 
گفتنی است هیئت مذاکره‌کننده ایرانی در روز چهارشنبه ساعت ۶:۳۰ به وقت وین وارد پایتخت اتریش شد و محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در ساعت ۱۴:۳۰ به وقت وین با نمایندگان روسیه و چین در گروه ۱+۵ در محل اقامتش دیدار و گفت‌وگو کرد و پس از آن ظریف و اشتون در محل هتل پله کوبورگ به رایزنی پرداختند که حدود یک ساعت به طول انجامید و پس از آن نشست سه جانبه ظریف، اشتون و برنز برگزار شد.
 
نشست افتتاحیه ششمین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ به ریاست "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران و "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در روز پنج‌شنبه آغاز شد و پس از آن رایزنی دو جانبه هیئت‌های ایرانی و آمریکایی در سطح معاونین برگزار شد.
 
"سید عباس عراقچی" با "ویلیام برنز" معاون وزیر خارجه آمریکا در جهت ادامه گفتگوها در رابطه با نگارش توافق جامع ایران و ۵+۱، دیدار کرد، همچنین رایزنی هفت ساعت و نیمه "عراقچی" و "مجید تخت روانچی" معاونان وزیر امور خارجه ایران و "هلگا اشمیت" معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به منظور نگارش متن توافقنامه جامع هسته‌ای که بعدازظهر جمعه به وقت محلی در هتل پله کوبورگ محل اقامت روسای هیأت‌های ایران و ۱+۵ آغاز شده بود، برگزار شد.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
 

اخبار مرتبط

ملت ایران از گستره خدمات شهید سلیمانی خبر ندارند / مردم روز اربعین از خانه به سیدالشهدا شکوِه کنند

واکنش کاربران فضای مجازی به ایرانخوار!/ رضاخان همه‌ مازندران را غصب کرد

رضاشاه در دوره سلطنت خود تظاهر به مذهب می‌کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha