تخلفات در قانون هدفمندی یارانه ها ادامه دارد

تخلفات در قانون هدفمندی یارانه ها ادامه دارد
به گزارش سراج24،مصطفی افضلی فرد، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهم ترین مواردی که در حال حاضر در کمیسیون متبوعش در حال بررسی است گفت: درباره اجرای قانون هدفمندی یارانه ها همانطور که در دولت دهم تخلف از قانون صورت می گرفت در دولت یازدهم نیز متاسفانه این تخلفات ادامه دارد.
 
وی با اشاره به مواد یک، دو و هفت قانون هدفمندی یارانه ها افزود: براساس این مواد قانونی منابع و مصارف برای دولت مشخص شده است اما دولت از این محدوده قانونی تخطی کرده و برای تامین منابع یارانه ای که مجلس در قالب اصلاح قیمت ها آن را مصوب کرده، از بانک مرکزی استقراض کرده یا از سهم بهداشت و درمان کم کرده است تا بودجه پرداخت یارانه را تامین کند.اینها تخلفات قانونی است که گزارش آن تهیه شده است و در صورت تصویب در کمیسیون اصل ۹۰ در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.
 
نماینده مردم اردبیل ادامه داد: دولت موظف است تا با عمل به قانون سهم تولید، بهداشت و درمان را پرداخت کند تا در این دو حوزه مثل سابق آسیب نبینیم.
 
افضلی فرد با اشاره به آخرین بررسی ها از وضعیت مسکن مهر افزود: در جلسه ای که با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونانشان در کمیسیون اصل ۹۰ برگزار شد از جانب وزیر راه و شهرسازی اعلام شد تا برطرف کردن نقایص مربوط به زیرساخت های مسکن مهر اعم از آب و برق و گاز که دلیل عمده عدم واگذاری مسکن مهر به متقاضیان است و نیز موارد روبنایی مانند مساجد و مدرسه در دستور کار قرار گیرد.
 
وی افزود: به نظر می رسد که هنوز در برخی موارد از جمله کیفیت مسکن مهر دارای مشکلات و نواقصی هستیم. البته در چنین شرایطی با مسئله افزایش قیمت که متناسب با کیفیت مسکن مهر نیست هم مواجه هستیم که گزارشی در این باره تهیه شده تا وزیر راه را ملزم به اصلاح طرز کار در این زمینه کند.
 
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در صورت تصویب نهایی این گزارش، متن آن در کمیسیون قرائت خواهد شد و در صورت عدم تصویب آن در کمیسیون به صورت گزارش به وزیر راه ابلاغ می شود تا با فرصت معینی نسبت به عملی کردن نقطه نظرات کمیسیون اصل ۹۰ اقدام کند.
 
وی با اشاره به پرونده حمایت از شرکت های دانش بنیان در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: این مسئله مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری که متاسفانه هنوز آیین نامه آن تدوین نشده است.
 
وی با اشاره به ضرورت تدوین آیین نامه حمایت از شرکت های دانش بنیان افزود: در صورتی که بتوانیم اختراعات را تجاری سازی کنیم گام بلندی برای شغل پایدار و اقتصاد ملی برداشته ایم.
 
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ درباره پرونده رانت ۶۵۰ میلیون یورویی گفت: با نظر کمیسیون اصل ۹۰ برخی پرونده های اینچنینی به قوه قضائیه ارجاع شده و در برخی موارد دیگر تذکر داده می شود تا موارد مشابه آن تکرار نشود، این مسئله به نظر کمیسیون اصل ۹۰ بستگی دارد.
 
افضلی فرد افزود: با نظر کمیسیون پرونده ۶۵۰ میلیون یورویی به قوه قضائیه ارجاع نشده است زیرا هم بانک مرکزی و هم شرکت مربوطه این تخلف را پذیرفته اعلام کردند و این رانت پرداخت نشد بنابراین این قضیه منتفی است.
 
 
منبع: مهر

اخبار مرتبط

سخنگوی قوه قضاییه: قاطعانه با مجرمان حادثه آبادان برخورد می شود

رئیس قوه قضائیه: عناوین مجرمانه در نظام قضایی کشور زیاد و رو به تزاید است

رئیس قوه قضائیه از نمایندگان مجلس قدردانی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha