فعال فرهنگی استان خراسان رضوی در گفتگو با «سراج24» مطرح کرد:

ایجاد زیرساخت‌ها و فرهنگ‌سازی فریضه امر به معروف باید با ابتکار و نوآوری و تنوع روشی ادامه یابد

 ایجاد زیرساخت‌ها و فرهنگ‌سازی فریضه امر به معروف باید با ابتکار و نوآوری و تنوع روشی ادامه یابد

وحید موسویان، فعال فرهنگی استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار«سراج24» گفت: سرنوشت فریضه امربه معروف مانند سرنوشت اسلام است که فرمودند اسلام بداء غریبا و سیعود غریبا .
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی اقامه حق و مبارزه با طاغوت بود و با این نگاه گفتمان اصلی انقلاب اسلامی امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر است . در فرمایش مقام معظم رهبری نیز هست که در تلاش هستند تا فرهنگ جهاد این ابزار گره گشای اسلام را حذف کنند و ما باید به نفوذ و رشد جریان لیبرالیسم و سکولاریسم به خصوص پس از رحلت امام حساس باشیم.


 این فعال فرهنگی اظهار داشت: در این گفتمان این اقدام هم وظیفه امت است و هم وظیفه امامت جامعه و در این بین  نقش خبرگان و نخبگان دینی بسیار مهم است و طلایه دار این نخبگان و خبرگان  روحانیت و علما و فضلا هستند.  
 وی افزود: مراجع و علما، مجلس و دولت در تدوین قوانین راهگشا  و فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به ترتیب نقش مهمی در پیشرفت و تعمیم این گفتمان دارند.
وی ادامه داد: ایجاد زیرساخت ها و فرهنگ سازی این فریضه باید با ابتکار و نوآوری و تنوع روشی ادامه یابد.

 

موسویان درباره اقدامات اجرایی جبهه فرهنگی گفت: گروه هایی در مشهد و قم می شناسم که به طور خودجوش و شبکه ای دست به کار شده و نتایج خوبی نیر به دست آورده اند.  فراگیر بودن اقدامات در این راستا و جبهه ای و شبکه ای شدن باعث می شود تا داد و ستد معرفتی در این بین به وجود بیاید.
وی افزود : در امر به معروف و نهی ازمنکر زبان نرم لازم است همان طور که حضرت موسی(ع) در برخورد با فرعون امر به استفاده از بیان نرم شد باید در برخورد با نفس های فرعونی نیز در ابتدا بیان نرم داشت.

 

 وی ادامه داد: بزرگ ترین منکر مقابله با ولی است و با  اشاعه دهندگان شبکه ای منکرات باید برخورد شود.
وی افزود: فریب ظاهرالصلاح بودن برخی از مروجان منکرات را نباید خورد و برای شروع می توان از بقاع متبرکه و امام زاده ها شروع کرد.

موسویان در پایان خاطرنشان ساخت: زندگی بزرگان علی الخصوص امام راحل (ره) می تواند الگوی ما قرار بگیرد . دیگر بزرگان مانند  شهید نواب صفوی، شهید اندرزگو ، شهید بهشتی، شهید لاجوردی، شهید صیاد شیرازی ، شهید آوینی ، شهید احمدی روشن و... هریک در هر محیطی که بوده اند  امر به معروف و نهی از منکر را به روش های مختلف پیگیری می‌کرده‌اند.
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

پیام تسلیت حجت الاسلام غلامی در پی درگذشت حجت الاسلام موسویان

ماجرای انتقادها به قرآن کشتی مطلا چیست؟/ چه کسی پول ساخت این کشتی را داده است؟

برنامه‌ریزی برای آموزش و بکارگیری ۶ هزار «انیماتور»/ تولید انیمیشن «دیرین دیرین» در سایر کشورها

0 نظر

ارسال نظر

capcha