حسین کنعانی‌مقدم در گفتگو با «سراج24» مطرح کرد؛

مذاکره‌کنندگان مراقب باشند تا اشتباه سند الجزایر تکرار نشود/ مذاکره‌کنندگان به بار معنایی واژگان انگلیسی توافقنامه دقت کنند

 مذاکره‌کنندگان مراقب باشند تا اشتباه سند الجزایر تکرار نشود/ مذاکره‌کنندگان به بار معنایی واژگان انگلیسی توافقنامه دقت کنند

 حسین کنعانی مقدم در گفت‌گو  با خبرنگار «سراج24» گفت: با توجه به این که توافق نامه ژنو یک جدول زمان بندی دارد به نظرمی رسد آمریکایی ها به دنبال بهانه هستند تا هم حالت فوق العاده تحریم ها را ادامه دهند و هم خواسته های زیاده طلبانه خود را تحمیل کنند.
 این کارشناس سیاسی ادامه داد: اوباما به دنبال توافقنامه ای حداقلی است و این که توافقنامه در محدوده خاصی باشد.

کنعانی مقدم  بررسی حقوقی و بین المللی سند نهایی را اقدامی بسیار مهم دانست و افزود: ما باید مراقب باشیم تا اشتباهی که در سندالجزایر صورت گرفت تکرار نشود. در آن هنگام آمریکا به طور یک جانبه با یک بخشنامه توافقنامه را زیر پا گذاشت . از این نظر ضمانت اجرایی و بین المللی توافقنامه بسیار اهمیت دارد .
وی افزود: ترمینولوژی و واژه شناسی متن توافقنامه باید صورت بگیرد زیرا واژه های انگلیسی بار فرهنگی امریکایی دارند و این باید لحاظ شود و باید هوشیار بود. 

          
وی درباره احتمال تغییر در مسئول هیات مذاکره کننده گفت: خانم اشتون یک سخن گو بیشتر نیست و مذاکرات را آمریکایی ها می گردانند.
از طرفی باید مراقب بود که تحریم ها را به بهانه های دیگری مثل حقوق بشر و یا سوریه به همان شکل نگه ندارند.
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

ضمانت جهانی به جای ضمانت دولت آمریکا باید پشتوانه توافق احتمالی باشد/اوباما تام الاختیار نیست

اشتباهات تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و یکصد تحریم در یکسال/ مطالبات از دستگاه دیپلماسی کشور در مذاکرات

توافقنامه ژنو رفاه مردم را فراهم نمی‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha