فعال قرآنی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار «سراج24» مطرح کرد؛

پانزده سال فعالیت قرآنی مستمر در شهرستان/ زاهدان؛ خودکفا در تربیت مدرس قرآن

پانزده سال فعالیت قرآنی مستمر در شهرستان/ زاهدان؛ خودکفا در تربیت مدرس قرآن

دکتر حمید نجاتی، فعال قرآنی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار «سراج24» گفت: با همت دلسوزان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و استقبال چشمگیر مردم، طرح برگزاری دوره‌های آموزش قرآن و حلقه‌های قرآنی در زاهدان وارد پانزدهمین سال فعالیت خود شد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه که خود از مؤسسان این حلقه‌های قرآنی بوده افزود: دوره‌های آموزش قرآن در سطوح روخوانی، روانخوانی، تجوید سطح ۱ و ۲، صوت و لحن مقدماتی و پیشرفته در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: هم‌اکنون تعداد زیادی از علاقه‌مندان به قرآن از اقشار و سنین مختلف در این برنامه‌ها حضور دارند و در پایان برای آنها گواهی پایان دوره صادر می‌شود.

 

دکتر نجاتی خاطرنشان کرد: در ابتدای سال، اردویی در باغ خاتم زاهدان برای برخی از فعالان قرآنی حاضر در این دوره‌ها برگزار شد که ۲۸۰ نفر در آن حضور یافتند.
وی افزود: پس از سال‌ها فعالیت و حضور مستمر فراگیران در این دوره‌ها، یک هیئت مذهبی متشکل از قرآن‌آموزان ادوار مختلف تشکیل شده است که در طول سال مراسم مذهبی در آن برگزار می‌شود.

 

این فعال قرآنی با تاکید بر مردمی بودن این دوره‌ها عنوان کرد: همه اساتید قرآنی این دوره‌ها از فراگیران سابق بوده و تا کنون از هیچ استاد قرآنی غیر متعلق به این حلقه‌ها استفاده نکرده‌ایم.
نجاتی ضمن اشاره به این که هم‌اکنون برنامه‌های قرآنی به طور هماهنگ در ۹ مسجد برگزار می‌شود، اسامی این مساجد را به شرح ذیل عنوان کرد: مسجد ثارالله (ع) واقع در بلوار ثارالله (ع)، مسجد امام صادق(ع) واقع در خیابان هیرمند، مسجد امام رضا (ع) واقع در خیابان صدیقیه، مسجد حضرت رضا (ع) واقع در انتهای خیابان رجایی، مسجد امام علی‌النقی (ع) واقع در خیابان مولوی، مسجد حضرت بقیه‌الله (عج) واقع در خیابان مالک اشتر، مسجد امام حسین (ع) واقع در بلوار جمهوری، مسجد امیرالمؤمنین (ع) واقع در خیابان امیرالمؤمنین (ع) و مسجد حضرت ابوالفضل (ع) واقع در خیابان زیباشهر.

 

این فعال قرآنی افزود:  علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در سطوح مختلف دوره‌های قرآنی به مساجد مذکور مراجعه کرده و یا به نشانی رایانامه sb.Quran@seraj.ir درخواست خود را ارسال کنند و هم‌چنین می توانند با شماره تلفن 09153436083 تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

شهید سلیمانی الگوی مجاهدت و ایثار در جامعه است

پدران و مادران شهدا سند افتخار این ملت هستند

مردم و مسؤولان نقدپذیری را سرلوحه کار قرار دهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha