تشکیل گردان حضرت عباس(ع) در کربلا

تشکیل گردان حضرت عباس(ع) در کربلا
به گزارش سراج24، نظر به وظیفه شرعی و میهنی در قبال عراق و مقدسات آن و به منظور لبیک به ندای مرجعیت اعلای جهان تشیع در نجف اشرف در خصوص وجوب جهاد کفائی در دفاع از عراق و مقدسات آن، شورای استانداری کربلا از تشکیل یگان دفاع از عراق و مقدسات آن خبر داد.
 
«نصیف جاسم الخطائی» رئیس شورای استانداری کربلا از محل مجتمع مسکونی العلقمی وابسته به آستان مقدس عباسی ضمن اعلام این خبر به ضرورت لبیک به ندای آیت‌الله العظمی سیستانی اشاره و افزود: با توجه به افزایش تعداد داوطلبان جهاد و تعداد کم مراکز ثبت نام از داوطلبان، کمیته بسیج مردمی وابسته به نخست وزیری عراق مستقر در استانداری کربلا تصمیم به راه اندازی مراکز جدید ثبت نام با همکاری آستان مقدسی عباسی نمود.
 
الخطائی این مراکز را هسته تشکیل یگان دفاع از شهر کربلا معرفی نمود و افزود: یگان محافظت از کربلا "گردان حضرت عباس(ع)" نام دارد.
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد افراد داوطلب مطابق نظر مرجعیت اعلای جهان تشیع آیت‌الله سیستانی در قالب نیروهای ارتش عراق و تحت فرماندهی آن فعالیت خواهند نمود.
 
برهمین اساس عصر روز پنجشنبه گردان حضرت عباس(ع) پیش از اعزام به دفاع از عتبات مقدسه و مقابله با تروریست‌های تکفیری داعش رژه نظامی برگزار کردند.
 
رژه نظامی این مدافعان حرم از مرکز آموزش این گروه در شهرک العلقمی آغاز شد و در خیابان قبله العباس(ع) در نزدیکی مرکز تفریحی الحسین(ع) به پایان رسید.
 
در مراسم رژه یگان حضرت عباس(ع) جمعی از مسئولان آستان مقدس حرم حضرت عباس(ع) و عده‌ای مسئولان محلی شهر کربلا حضور داشتند.
 
 
منبع: ابنا

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha