اکثریت شهروندان آلمانی مخالف مشارکت ارتش در عملیات‌های خارجی هستند

 اکثریت شهروندان آلمانی مخالف مشارکت ارتش در عملیات‌های خارجی هستند

به گزارش سراج24، به نقل از نشریه "اشترن"، بر اساس جدید ترین نظر سنجی اکثریت قریب به اتفاق شهروندان آلمانی مخالف مشارکت فعالانه تر کشورشان در عملیات های نظامی خارجی هستند.

بر اساس این نظر سنجی اکثریت 71 درصدی شهروندان آلمانی عملیات نظامی با مشارکت آلمان در دیگر کشورها را حتی زمانی که درگیری ها در آن کشور از طریق دیپلماسی یا قطعنامه قابل حل نباشد را رد می کنند.

بر اساس این نظر سنجی که موسسه فورسا به سفارش نشریه اشترن انجام داده است، بخصوص زنان با هشتاد درصد و افراد بالای شصت سال با 81 درصد مخالف مشارکت ارتش آلمان در عملیات های خارجی هستند.

بر این اساس تنها 24 درصد از یک عملیات نظامی ارتش آلمان در شرایط ضروری حمایت کردند که 35 درصد از پاسخ دهندگان به این پرسش مرد بودند.

"یوآخیم گاوک"، رئیس جمهوری آلمان اخیرا درخواست کرده است که آلمان بیشتر خود را درگیر مسائل سیاست خارجی کرده و موضع محتاطانه سابق خود در این راستا را کنار گذاشته و مسئولیت بیشتری را در مسائل بین المللی بر عهده گیرد. به اعتقاد وی در این راستا راهکار نظامی هم به عنوان آخرین راه حل نباید کنار گذاشته شود.

این در حالی است که اکثریت قریب به اتفاق شهروندان آلمانی مخالف یک مسئولیت و مداخله بیشتر آلمان در مسائل سیاست خارجی هستند. 56 درصد از شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که ما بهتر است که در این راستا محتاط باشیم که در بین کسانی که این طرز فکر را داشتند 63 درصد زن بودند. تنها 40 درصد آلمانی ها با اظهار نظر اخیر رئیس جمهوری کشورشان موافق هستند که از بین آن ها 50 درصد مرد و حدود 48 درصد در سنین بین 14 تا 29 ساله و از طرفداران حزب سوسیال دموکرات آلمان بوده اند.

موسه فورسا این نظر سنجی را در 18 و 19 ژوئن 2014 به سفارش هفته نامه اشترن و از بین 1001 نفر از شهروندان آلمانی انجام داده است.

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

حریری رأی خود را به صندوق انداخت/ روند رأی گیری کند است

ترامپ، رئیس جمهوری که خوب پارس می‌کند اما گاز نمی‌گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha