سوءاستفاده از کارت سوخت آژانس‌ها

سوءاستفاده از کارت سوخت آژانس‌ها

به گزارش سراج24، از دی ماه سال گذشته تاکنون ساماندهی و ابطال کارت هوشمند سوخت خودروهای عمومی، شخصی‌ها و موتورسیکلت‌ها آغاز شده است به طوری‌که بر اساس گزارش رسمی ستاد سوخت تاکنون بیش از ۶ میلیون کارت بنزین خودروها و موتوری‌ها باطل شده است.

مسئولان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اخیرا با اشاره به ابطال روزانه ۳۵ هزار کارت بنزین موتورسیکلت‌های فرسوده، اعلام می کنند: در مجموع حدود ۹.۱ میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور وجود دارد که ۳ میلیون کارت بنزین این دسته از موتوری‌ها باطل می‌شود.

در همین حال مسئولان دولت تدبیر و امید پیش بینی می‌کنند با ساماندهی سهمیه بنزین موتور و خودروهای فرسوده روزانه حدود ۹ میلیون لیتر در مصرف بنزین کشور صرفه جویی شود.

حسین هاشمی معاون ستاد مدیریت سوخت هم پیشتر از آغاز طرح ساماندهی خودروهای آژانس مسافربری خبر داد و گفته است: آن دسته از موسسات اتومبیل کرایه در مهلت زمانی تعیین شده مشخصات خودروهای فعال خود را ارائه نکنند، به‌جای سهمیه ویژه، سهمیه بنزین ۶۰ لیتری خودروهای شخصی را دریافت می‌کنند.

علاوه بر این با اجرای این طرح کارت هوشمند بنزین موتورسیکلت‌های فرسوده، فاقد پلاک ملی و یا متوقف شده در پارکینگ‌های عمومی ابطال می‌شود ضمن آنکه ابطال کارت سوخت خودروهای فرسوده شخصی و عمومی هم کماکان ادامه دارد.

این در حالی است که علاوه بر کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده، سهمیه ویژه بنزین خودروهای عمومی همچون آژانس تاکسی، وانت بار و خودروهای آموزش رانندگی که در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی نیستند که به سهمیه عادی خودروهای شخصی تنزل می یابد.

همزمان با ابطال سهمیه ویژه و عادی برخی از خودروهای عمومی و شخصی، ستاد سوخت امروز با انتشار اطلاعیه از ابطال کارت هوشمند بنزین خودروهای آژانس مسافربری خبر داد.

در اطلاعیه معاونت صنایع وانرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در خصوص کارت سوخت خودروهای فعال آژانس آمده است: " با توجه به اعلام سازمان های نظارتی در خصوص سوء استفاده از کارت‌های سوخت آژانسی و مصوبات قبلی در خصوص تغییر کلاس کارت‌های مذکور، تمامی اطلاعات خودروهای فعال در آژانس‌ها توسط اتحادیه‌های مربوطه تهیه، تایید و به ستاد ارسال شده و سایر کارت‌های سوخت آژانسی که به تایید اتحادیه ها نرسیده اند ابطال و به نرمال تغییر کلاس خواهند یافت."

رانندگان در صورت هرگونه سوال یا ابهام صرفاً به سازمانی که تحت نظارت آن فعالیت می کنند مراجعه نمایند.

آدرس و تلفن سازمانها واتحادیه ها:

۱- اتاق اصناف ایران(خودروهای آژانس تحت پوشش اتحادیه موسسات توریستی و اتومبیل کرایه کشور)

(خیابان قائم مقام فراهانی، میدان شعاع، خیابان گلریز، نبش کوچه وفا، پلاک ۱ – تلفن ۸۸۳۴۵۹۶۳)

۲- اتحادیه موسسات توریستی و اتومبیل کرایه تهران (خودروهای آژانس شهر تهران)

(خیابان شریعتی،خیابان میثاق۴،پلاک ۱۴، تلفن ۵-۷۷۶۰۹۸۹۴)

۳- اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور (آژانس‌های تحت پوشش سازمان‌های تاکسیرانی)

(میدان فاطمی(جهاد)،خیابان جویبار،پلاک ۳۳،طبقه اول- تلفن۲-۸۸۹۳۱۴۴۱)

۴- اتحادیه سازمانهای حمل ونقل همگانی کشور(آژانس‌های تحت پوشش سازمانهای حمل ونقل همگانی کشور)

(بالاتر از میدان توحید، خیابان باقرخان شرقی، نرسیده به جمال زاده،شماره ۲۳، تلفن۶۶۹۰۹۱۹۱ )

۵- شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران (تلفن مرکز تماس (پاسخگویی) ۰۹۶۲۷)

در همین حال پس از اجرای طرح ساماندهی کارت هوشمند بنزین خودروها و موتورسیکلت ها و ابطال بیش از ۶ میلیون کارت هوشمند بنزین خودروها، طرح ساماندهی و ابطال کارت هوشمند گازوئیل خودروهای سنگین در دولت تدبیر و امید کلید خورده است.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

استفاده از کد دستوری *۴# برای دریافت کارت سوخت

افزایش قیمت بنزین اقتصاد بیمار کشور را به مرگ می‌کشاند

ابطال ۳۷ هزار کارت سوخت از زمان آغاز فرآیند ثبت‌نام تاکنون

0 نظر

ارسال نظر

capcha