برق نیروگاه بوشهر وارد شبکه شد

برق نیروگاه بوشهر وارد شبکه شد

 

به گزارش سراج24، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان اعلام کرد : هزارمگاوات برق نیروگاه بوشهر وارد شبکه اتصال برق کشور شد .
 
وی با اشاره به توقف کار نیروگاه بوشهر به دلیل برخی تعمیرات و تعویض سوخت ، اظهار داشت : کار راه اندازی نیروگاه از دو هفته قبل آغاز شد و برای ورود برق به شبکه به دو هفته زمان نیاز است تا مانند حرکت ریل قطار کار انجام شود و به سطح مطلوبی از قدرت برسد که به شبکه متصل شود.
 
کمالوندی درباره سفر نیکولای اسپاسکی معاون روس اتم به تهران و رایزنی با مسوولان ایرانی گفت: پیش بینی شده که آقای دکتر صالحی اواخر ماه اوت و اوایل شهریور ماه به مسکو سفر کند و به اتفاق رئیس روس اتم روسیه پروتکل دو کشور در این حوزه را به امضا برسانند.
 
وی تأکید کرد: در کنار این پروتکل باید قراردادهای تجاری و فنی نیز امضا شود که توسط همکاران ما در روسیه و در همان مقطع امضا خواهد شد .
 
سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان از تفاهم برای ساخت دو نیروگاه در بوشهر با روسیه خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در صورت طی مراحل کار کلنگ زنی این دو نیروگاه تا پایان امسال انجام خواهد شد .
 
وی در پاسخ به این سئوال که در گذشته درباره تفاهم برای ساخت ۸ نیروگاه با روسیه صحبت شده بود ، بیان کرد: تفاهمات کلی وجود دارد . در سال ۷۲ تفاهم برای ساخت ۴ نیروگاه وجود داشته است . اکنون پروتکل که مربوط به ۴ نیروگاه بوده است را به ۸ نیروگاه رسانده ایم که نشان دهنده نظر مساعد دولت برای همکاری های بیشتر است.
 
کمالوندی گفت: باید مورد به مورد در این خصوص صحبت شود و بستگی به شرایط تجاری و... دارد. اکنون در مورد ساخت دو نیروگاه به توافق رسیده ایم.
 
 
منبع: مهر

 

اخبار مرتبط

سازمان تبلیغات خط مقدم تبلیغ اسلام انقلابی در ایران و جهان است

تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر از سر گرفته شد

امسال رزمایش پرتویی برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha