یک کارگردان سینمای ایران

روند تعطیلی سینماها در کشور نگران کننده است

روند تعطیلی سینماها در کشور نگران کننده است

به گزارش سراج24، سیروس الوند شامگاه سه‌شنبه در گردهمایی روسای جامعه اصناف سینمای ایران در عباس آباد بهشهر، اظهار کرد: باید بدانیم  تعریف سینمای ملی چیست و احیای سینمای ملی و پرداختن  به  سینمای ملی چه بوده و چه  تعریفی دارد.

وی افزود: سینمای ملی  تنها با تهران و تهرانی و تهران بودن شکل نمی گیرد، بلکه سینمای ملی بین مردم جامعه ما در غرب، شرق در جنوب و شمال کشورمان بین قوم های مختلف و فرهنگ های متفاوت آنان شکل می گیرد.

الوند با ابراز تاسف از تعطیلی سینماها در برخی از شهرستان‌های کشور، گفت: به  جای آنکه با فرهنگ  سازی مناسب تعداد سینماها را افزایش دهیم، متاسفانه اقدام به  تعطیلی آن می کنیم.

وی با تاکید بر حفظ سالن های سینما در جامعه تصریح کرد: از نظر بنده، امن ترین فضا برای جوانان ما سالن های سینما بوده، چون یکی از حوزه های نشر فرهنگ، تماشای فیلم و صنعت فیلم سازی است.

الوند گفت: هنر و خواسته های جوانان علاقمند را جدی بگیریم تا استعدادهای هنری جوانان در شهرستان ها را شناسایی و توقع ما از مسئولان این است که به هنر فیلم سازی بها دهند و با برنامه ریزی درست به  فکر افزایش سالن های سینما  باشند.

سیروس الوند در سال 1371 با فیلم یکبار برای همیشه موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از یازدهمین جشنواره فیلم فجر شد.

آوار، برخورد، برگ برنده، پرتقال خونی، چهره، دست‌های آلوده، رستگاری در هشت و بیست دقیقه، ریشه در خون، ساغر، شب آفتابی، شب حادثه، فریاد زیر آب، محموله، مزاحم نفس بریده، یکبار برای همیشه، از نمونه  فیلم های این کارگردان کشور است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روایت «ویدا جوان» از تجربه بازی در «آبادان یازده ۶۰»

خداحافظی محمد حمزه‌زاده؛ معاون سینمایی جدید «حوزه هنری» منصوب شد

کامبیز دیرباز در نقش «شهید عبد الرسول زرین»

0 نظر

ارسال نظر

capcha