اهمیت سفر امیر کویت به ایران

اهمیت سفر امیر کویت به ایران

به گزارش سراج24، خبرگزاری کویت (کونا)اعلام کرد، شیخ صباح خالد حمد الصباح وزیر امور خارجه و معاون اول نخست وزیر کویت اعلام کرد: دیدار امیر کویت از ایران دارای اهمیت است به خصوص پس از اینکه ایران بر سر برنامه‌های هسته‌ای خود با گروه ۱+۵ به توافق موقت رسیده است.

وی که با شبکه تلویزیونی دویچه وله در این‌باره گفت‌وگو می‌کرد، گفت: دیدار امیر کویت از ایران در حالی صورت می‌گیرد که منطقه با رویدادهای بزرگی همراه شده است.

وزیر خارجه کویت تصریح کرد: حسن روحانی از زمانی که رئیس جمهور ایران شده است هیئت‌های را با نگاه‌های مثبت به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دیگر جهان فرستاده است.

وی تاکید کرد: همه کشورهای خلیج فارس بر داشتن احترام متقابل و دخالت نداشتن در امور یکدیگر تاکید دارند.

حمد الصباح تصریح کرد: کویت بر داشتن روابط طبیعی خود با ایران و یافتن راهی برای کاهش بحران تلاش می‌کند تا مصالح جهانی تحقق یابد.

بخش دیگری از این گفت‌وگو که تا کنون منتشر نشده است به انتخابات ریاست جمهوری مصر، تواقق ریاض، موضوع عراق و مسائل پیش روی سوریه اختصاص یافت.

پیش از این و در مراسم تقدیم استوارنامه علیرضا عنایتی سفیر جدید ایران عنوان شده بود «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت به زودی به ایران می‌آید.

امیر کویت با استقبال از سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران و تلاش‌ها در جهت حصول توافق بین ایران و کشورهای ١+٥، از ایران به عنوان کشوری مهم، تاریخی و کانون ثبات در منطقه یاد کرد.

از زمان به قدرت رسیدن شیخ صباح الاحمد الصباح به‌ عنوان امیر کویت در ۲۹ ژانویه ٢٠٠٦، این برای نخستین بار است که به تهران سفر می‌کند.

/فارس

اخبار مرتبط

ایران از هیچ کوششی برای حمایت از ملت فلسطین دریغ نخواهد کرد

منتظر نقطه عطف روابط ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها هستیم

«ایران» خانه دوم شهید «نسیم افغانی» است

0 نظر

ارسال نظر

capcha