مقام صهیونیست:

اسرائیل بزودی دفاتر دیپلماتیک و اقتصادی در کشورهای حوزه خلیج فارس افتتاح می‌کند

اسرائیل بزودی دفاتر دیپلماتیک و اقتصادی در کشورهای حوزه خلیج فارس افتتاح می‌کند
به گزارش سراج24، «ایوب قرا» عضو حزب لیکود رژیم صهیونیستی و معاون وزیر سابق این رژیم در مصاحبه با شبکه خبری «إرم» گفت که پیشرفت هایی در روابط با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس حاصل شده است که ممکن است به افتتاح دفاتر علنی اسرائیل در این کشورها کمک کند.
 
وی تصریح کرد که این پیشرفت در روابط مهم است همچنانکه اسرائیل با کشورهایی همانند بحرین، امارات و به طور کلی کشورهای حوزه خلیج فارس مشکلی ندارد.
 
وی افزود که همکاری اقتصادی با کشورهای عربی وجود دارد که نیازمند تکنولوژی اسرائیل است و حتی بین آمریکا، اسرائیل، کشورهای عربی و اروپا نیز در چندین مسائل از جمله برنامه هسته ای ایران همکاری وجود دارد.
 
این عضو لیکود اظهار داشت که سفرهای شاهزادگان عرب به اسرائیل چیز پنهانی نیست و من شخصا ابتکار عمل سفر تعدادی از شخصیت های عربی به اسرائیل را در دست داشتم و برخی از این شخصیت ها نیز برای درمان بیماری خود به اسرائیل آمده بودند و معالجه در اسرائیل را به اروپا ترجیح دادند.
 
بر اساس این گزارش، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بارها بر تمایل این رژیم برای برقراری صلح با کشورهای منطقه تاکید و وانمود کرده است که اسرائیل تلاش های زیادی برای صلح با فلسطینیان به عنوان مقدمه ای برای صلح با کشورهای عربی، انجام می دهد.
 
به گفته قرا، روابط بی نظیری بین اسرائیل و برخی از کشورهای عربی وجود دارد اما این کشورها تمایل دارند که این روابط محرمانه باقی بماند.
 
وی که خود را به عنوان حلقه وصل بین اسرائیل و تعدادی از کشورهای عربی می داند، تصریح کرد که کارشناسان اسرائیلی با گذرنامه های خارجی و بدون افشای هویت اصلی خود به کشورهای عربی تردد می کنند و همه این سفرها نیز با هماهنگی و اطلاع تعدادی از مسئولان این کشورها صورت می گیرد همچنانکه اسرائیل هر ماه پذیرای شخصیت هایی از کشورهای عربی است که با هدف بازدید و یا انجام ماموریت و درمان بیماری به تل آویو سفر می کنند.
 
رژیم صهیونیستی با مصر و اردن توافقنامه صلح امضا کرده و با تعدادی از کشورها از جمله قطر نیز روابط اقتصادی دارد و حتی دفتر بازرگانی اسرائیل در قطر دایر است و بنا به گفته «وائل کریم» بازرگان و کارشناس اقتصادی، شرکت های امنیتی اسرائیلی در امر حمایت از چاه های نفتی در کشورهای حوزه خلیج فارس مشارکت دارند.
 
کریم اظهار داشت که روابط بین اسرائیل و قطر شاهد بهار تجاری به خصوص در زمینه امنیتی و فنآوری است و یکی از شرکت های بیمه اسرائیل از بازرگانان خواست تا فعالیت های خود را با دوحه گسترش داده و پیشنهاد کرد که معاملات تجاری آنها با کشورهای حوزه خلیج فارس را بیمه نماید.
 
وی افزود که صنایع فنآوری در صدر معاملات تجاری بین دو طرف قرار دارد که به طور غیر مستقیم از طریق برخی کشورها از جمله دانمارک و هلند انجام می شود.
 
در همین رابطه اسناد ویکی لیکس نیز روابط محرمانه دیپلماتیک بین اسرائیل و کشورهای عربی را فاش کرد.
 
در یک تلگراف محرمانه دیپلماتیک مربوط به سال 2009 آمده بود که روابط محرمانه زیادی بین اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس وجود دارد و اسرائیل و آنچه دشمنان کلاسیک اسرائیل در حوزه خلیج فارس خوانده می شود، روابط دیپلماتیک با یکدیگر برقرار کرده و اطلاعات خطرناکی در خصوص ایران رد و بدل کرده اند.
 
در این تلگراف محرمانه آمده بود که بیشتر اقدامات دیپلماتیک بین تل آویو و پایتخت های کشورهای حوزه خلیج فارس با هماهنگی های سیاسی انجام شده و اطلاعاتی درباره آنچه خطر ایران در منطقه خوانده شد، رد و بدل کردند.
 
بر اساس این تلگراف، دیدارهای دیپلماتیک محرمانه در سطح عالی بین اسرائیل اسرائیل، قطر و تعدادی از کشورهای منطقه برگزار شد در حالی که برخی از این کشورها اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند اما با وجود اظهارات علنی علیه اسرائیل در پشت پرده از این رژیم خواستند تا از دولت آمریکا بخواهد تصمیمات شدیدتری علیه تهران اتخاذ نماید.
 
 
 
 
منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha