تشدید وابستگی اروپا به نفت و گاز روسیه

تشدید وابستگی اروپا به نفت و گاز روسیه
به گزارش سراج24، سی‌ان‌بی‌سی اعلام کرد: بحران اوکراین مشکل وابستگی اروپا به نفت و گاز روسیه را تشدید کرده است. اتحادیه اروپا بیم آن دارد مسکو از این سوخت‌های فسیلی به عنوان "سلاحی سیاسی" استفاده کند.
 
ذخایر انرژی این کشورها کفاف کمتر از یک سال آن‌ها را می‌دهد و ‌‌آن‌ها نفت و گاز خود را تقریبا به طور کامل از روسیه، نروژ و قطر تامین می‌کنند.
 
درحال حاضر ذخایر گاز و زغال سنگ فرانسه، تنها پاسخگوی کمتر از یک سال نیاز این کشور است، وضعیت ایتالیا هم تقریبا مشابه وضعیت فرانسه است.
 
وضعیت انگلیس نسبت به این دوکشور بهتر است. در این کشور نفت برای بیش از پنج سال ، زغال سنگ برای ۴.۵ سال و گاز هم برای سه سال ذخیره شده است.
 
ذخایر نفت و گاز آلمان هم به ترتیب پاسخگوی نیاز کمتر از یک سال و دو سال این کشور است. اما ذخایر فعلی زغال سنگ آلمان برای بیش از ۵۰۰ سال این کشور کافی است.
 
ذخایر زغال سنگ بلغارستان و هلند هم به ترتیب کفاف ۷۳ و ۳۴ سال نیاز این کشور ها را می‌دهد.
 
یکی از نمایندگان دانشگاه "انگلیا راسکین" اظهار داشت: وابستگی ما (اروپا) به بازار بین المللی سوخت‌های فسیلی به گونه‌ای است که اگر برای یکی از صادر کنندگان اصلی این سوخت‌ها اتفاقی بیافتد، آثار آن دامنگیر اروپا می‌شود، ضرورت دارد که این مشکل خیلی فوری در نشستی تعاملی بین مقامات دولتی و محافل تجاری مطرح شود.
 
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

افزایش قیمت بنزین اقتصاد بیمار کشور را به مرگ می‌کشاند

روزهای پایانی سال و رکوردشکنی مصرف بنزین

گزینه احتمالی مجلس برای قیمت بنزین در سال ۹۷

0 نظر

ارسال نظر

capcha