وکیل قلابی را شناسایی کنید+عکس

وکیل قلابی را شناسایی کنید+عکس

 به گزارش «سراج24»، بیست و پنجم فروردین ماه سال جاری فردی با مراجعه به شعبه 102 دادگاه کهریزک و طرح شکایتی عنوان کرد که توسط شخصی که خود را وکیل دادگستری معرفی کرده، مورد تهدید قرار گرفته و نهایتاً مبلغ 70 میلیون تومان را به این شخص پرداخت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جعل عنوان و اقدام کلاهبرداری»، به دستور شعبه 102 جزایی دادگاه کهریزک پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: فردی تحت عنوان وکیل دادگستری با تهدید نسبت به داشتن دستور جلب من، اقدام به گرفتن مبلغ 70 میلیون تومان کرد؛ پس از پرداخت این مبلغ بود که در مراجعه به دادسرا متوجه شدم که این فرد وکیل دادگستری نیست و تحت این پوشش اقدام به تهدید و گرفتن پول از من کرده بود.

در جریان رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که متهم به نام بابک . ق (43 ساله) به هیچ عنوان دارای پروانه وکالت از وزارت دادگستری نبوده و با این وجود، ضمن معرفی خود به عنوان وکیل دادگستری اقدام به انجام ده‌ها فقره "وکالت" و "کارشناسی رسمی امور ثبتی" بویژه در زمینه املاک کرده است.

پس از تجمیع اطلاعات بدست آمده در خصوص فعالیت‌های متهم تحت عنوان وکیل دادگستری، دستگیری بابک . ق در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفت و نهایتاً وی در سی‌ام فروردین در منطقه سردار جنگل شناسایی و دستگیر شد.

متهم پس از دستگیری صراحتاً به ده‌ها فقره وکالت و انجام امور کارشناسی در طول سال‌های گذشته اعتراف و عنوان کرد که با وجود عدم دارا بودن پروانه وکالت، خود را وکیل دادگستری معرفی می‌کرده و افراد نیز بدون اطمینان از هویت واقعی او، برای انجام امور حقوقی و قضایی به وی مراجعه می‌کردند.

سرهنگ حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری متهم و اعتراف صریح به انجام ده‌ها فقره وکالت و کارشناسی غیرقانونی از سوی متهم و احتمل ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند. همچنین از شهروندان محترم که از دیگر اقدامات مجرمانه متهم  اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می‌شود تا اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 73948279 در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند./مشرق

اخبار مرتبط

پیکر شهید «محمد اینانلو» شناسایی شد

پیکر شهید مرتضی کریمی شناسایی شد

پیکر ۶۳ شهید برای شناسایی به تهران منتقل می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha