گزارش سراج 24 از چالش جدید در روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی:

هشدار کری نسبت به خطراسراییل برای جهان/وزیر امور خارجه آمریکا: اسراییل به رژیم آپارتاید تبدیل می شود

هشدار کری نسبت به خطراسراییل برای جهان/وزیر امور خارجه آمریکا: اسراییل به رژیم آپارتاید تبدیل می شود
به گزارش سراج24 ، این برای اولین مرتبه نیست که مسئولان و مقامات کاخ سفید از رفتار و صحبتها و سیاست های دولت نتانیاهو اینقدر برآشفته می شوند . با این حال جان کری در این مسئله گوی سبقت را از سایر همکارانش ربوده است . 
بی نتیجه و عقیم ماندن مذاکرات سازش و زیاده خواهی های نتانیاهو در این مذاکرات جان کری و دولت اوباما را به شدت عصبانی کرده است . تاکنون تنها اتحادیه اروپا بود که در واکنش به زیاده خواهی های نتانیاهو این رژیم را تهدید به تحریم اقتصادی کرده بود و آمرکیا نیز در آن زمان واکنشی در راستای اهداف و منافع رژیم صهیویسنیت از خود نشان نداد . با این حال امروز حان کری نیز به متحدان اروپایی اش پیوسته و بیان کرده است اگر اسرایل بخواهد با همین رهبری به پیش برود ف مطمئنا به یک رژیم آپارتاید تبدیل می شود . 
 دیلی بیست خبر داد، "جان کری" با بیان این مطلب در ادامه گفت : اگر راه حل تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل برای حل منازعات میان تل آویو و فلسطینیان به نتیجه نرسیده و از بین برود این خطر برای اسرائیل وجود دارد که تبدیل به یک رژیم آپارتاید شود.
به نوشته دیلی بیست، تا کنون شمار اندکی از مقامات آمریکایی از لفظ آپارتاید برای اسرائیل استفاده کرده اند اما این اظهارات جان کری نشان می دهد که اقدامات تل آویو درباره مذاکرات سازش موجب ناراحتی واشنگتن شده است.
این وضعیت در حالی است که پس از توافق فتح و حماس، مقامات رژیم صهیونیستی اعلام کردند این توافق سبب توقف مذاکرات سازش می شود.
در همین رابطه "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این توافق اعلام کرد که "ابومازن" رئیس تشکیلات خودگردان باید میان سازش با تل آویو یا آشتی با جنبش حماس یک گزینه را انتخاب کند.
وی ابراز امیدواری کرد که ابومازن در نهایت گزینه سازش با رژیم صهیونیستی را انتخاب خواهد کرد، اما تاکنون این مسئله محقق نشده است.
نتانیاهو درباره مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان فلسطین نیز گفت: ما تلاش می کنیم مذاکره با فلسطینی را از سر بگیریم و هر بار ابومازن شروط جدیدی را مطرح می کند که ما نمی توانیم آن را بپذیریم.
تاکنون تنها این صحبت های پشت صحنه بود که نشان می داد مقامات آمریکا تا چه حد از خودخواهی ها و دیکتاتورمآبی نتانیاهو خسته شده اند اما هم اینک این صحبت ها به عموم رسانه ها و افکار عمومی نیز کشیده شده است . چندی پیش نیکلا سارکوزی رییس جمهور سابق فرانسه به اوباما گفته بود که از دروغهای نتانیاهو خسته شده و اوباما نیز در پاسخ به او گفته بود: ببین من چه می کشم که هر روز با او سر و کار دارم ! 
این صحبت ها که در پشت میکروفون باز انجام شد ، به سرعت درتمام رسانه ها منتشر شد و باعث شد هم فرانسه و هم آمریکا از نتایناهو عذرخواهی کنند . چندی پیش نیز جان کری اعلام کرده بود نمی توانم جلوی اتحادیه اروپا برای تحریم اسراییل را بگیرم . نتانیاهو دارد خودش را غررق می کند و نمی فهمد . این صحبت نیز بلافاصله با واکنش تند رسانه های صهیویسنیت مواجه شد و کاخ سفید دوباره محبور به توضیح دادن در این زمینه شد . 

اخبار مرتبط

واکنش رسانه‌های صهیونیستی به ادعاهای نتانیاهو درباره ایران

همسر نتانیاهو دست به دامن داماد ترامپ شد

نتانیاهو و همسرش برای نهمین بار بازجویی می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha