سردبیر روزنامه وطن امروز در گفت و گو با«سراج24»مطرح کرد:

رسانه های انقلاب موظفند فعالیت های خودجوش فرهنگی جوانان در سراسر کشور را در سطح ملی معرفی کنند

رسانه های انقلاب موظفند فعالیت های خودجوش فرهنگی جوانان در سراسر کشور را در سطح ملی معرفی کنند

رضا شکیبایی سردبیر روزنامه وطن امروز در گفت و گو با خبرنگار سراج24 با اشاره به نامگذاری سال جدید بر اساس نگرانی های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ، گفت: یکی از کاربردی ترین و کلیدی ترین موضوعاتی که حضرت آقا در بیاناتشان به آن اشاره کردند که قابل پیگیری است و می تواند یک نسخه شفابخشی باشد، بحث فعالیت های خودجوش فرهنگی بود. یعنی فعالیت های فرهنگی که جوانان در گوشه و کنار کشور انجام می دهند.

وی با بیان اینکه وظیفه رسانه های انقلاب اسلامی پیام رسانی است و عمدتا بخش واسطه را بازی می کنند، خاطرنشان کرد: شاید بعضی اوقات رسانه ها مولد نباشند و بیشتر معرفی کننده باشند.

سردبیر روزنامه وطن امروز بر همین اساس ادامه داد: به نظر می رسد که اگر این ایده که رسانه ها فعالیت های خود جوش فرهنگی جوانان مستعد در سراسر کشور را شناسایی و معرفی کنند، یعنی نقش معرفی این نوع فعالیت ها را به مخاطبین داشته باشند و این فعالیت ها را در سطح گسترده تر مطرح کنند؛ می تواند تاثیرگذار و مفید باشد.

این کارشناس مسایل رسانه با بیان اینکه ما به نوعی باید ظرفیت ها را به اشتراک بگذاریم، تصریح کرد: ما قاعدتا یک لشکر گسترده فرهنگی داریم که اینها در مساجد و موسسات، محلات، مدارس، دانگشاه های بزرگ و کوچک سراسر کشور در حال فعالیتند ولی محصولات و خروجی کار اینها محلی و محدود است. یعنی خیلی از اینها کارشان با کیفیت است اما معرفی کارشان با توجه به وسعی که خودشان داشته اند و هدفگذاری شان در همان محدوده است.

شکیبایی با بیان اینکه وظیفه مهم ارگان های فرهنگی و رسانه های انقلاب اسلامی است که این کارها را شناسایی و در اشل های ملی مطرح نمایند، اظهار داشت: مثل این می ماند که ما با یک لشکر هزاران موسسه و رسانه محلی در ابعاد ملی مطرح می شویم و این کار می تواند یک موجی ایجاد کند.

وی بر همین اساس افزود: ضمن اینکه وقتی بچه هایی که در سطوح پایینی کار می کنند و متوجه شوند که کارشان دیده می شود، قطعا آنها هم کارشان را ارتقا خواهند داد و هم روحیه خواهند گرفت. این نکته خیلی مهم و کاربردی است.

سردبیر روزنامه وطن امروز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، تصریح کرد: یکسری از صحبت های آقا افق های فرهنگی است که معمولا در بیانات رهبری وجود دارد اما این نکته عملیاتی بود. یعنی نکته ای بود که یک سر نخ است که براحتی هم قابل پیگیری است.

این کارشناس مسایل رسانه ای با بیان اینکه این سرنخ دو وجه دارد، اظهار داشت: یکی امید و انگیزه دادن به جوانانی است که کارشان دیده نمی شوند اما این کار باعث می شود که با شدت بیشتری به کارشان ادامه دهند چون می فهمند که کارشان موثر است و از سوی دیگر سر نخی هم به ما رسانه هایی که در یک سطح بزرگ تر و سراسری و ملی کار می کنیم و موسسات بزرگ و موسسات بزرگی که متولی حمایت از کارهای فرهنگی هستند، می دهد که کار این جوانان را در سطح ملی مطرح نماییم.

شکیبایی با تذکر این مورد که ما نباید سعی کنیم که کار این جوانان را برای خودمان بدانیم، تصریح کرد: یعنی بر فرض اگر یک نشریه محلی استانی وجود دارد ما سعی نکنیم بعنوان روزنامه یا آن موسسه فرهنگی کار آن جوانان را به نام خودمان ثبت کنیم و نباید هدفمان این باشد که این نیروها را در خودم هضم کنم بلکه باید سعی کنیم ضمن حفظ هویت جوانان، از کارهایشان حمایت کنیم تا کارشان را ارتقا دهند و ما هم به عنوان رسانه آنها را معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه توجه به فعالیت ها خودجوش جوانان از نکات کلیدی، عملیاتی و استراتژیک بیانات رهبری بود، یادآور شد: ما دیدیم که بعدها هم واکنش هایی به این حرف داده شد و بعضی ها فهمیدند این نقطه یک تیر خلاص به حساب می آید.

سردبیر روزنامه وطن امروز در پایان بار دیگر تاکید کرد ما وظیفه داریم این جریان فرهنگی انقلاب اسلامی را حمایت و موجش را بالاتر بیاوریم.

اخبار مرتبط

هر زمان کشور به شهدا نیاز داشت، خودشان رخ نشان دادند/ غواص ها آمده اند فرمایش رهبر را تکمیل کنند که اگر راه امام را گم کنید سیلی می خورید

عملکرد جاسوسی بسیاری از شبکه های اجتماعی روشن شده است

ویژگی‌های "بنیانگذار هسته‌های هنرمند انقلابی" به روایت محقق/ در صحنه فرهنگی باید به جانبازان فرهنگی کمک کرد

1 نظر

ارسال نظر

capcha